Ocena kierowcy - Opel Vectra C Hatchback

Silnik 1.9 CDTI ECOTEC 150KM 110kW
Rok produkcji 2007
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Opel Vectra C Hatchback 1.9 CDTI ECOTEC 150KM 110kW 2004-2008 - Oceń swoje auto
Silnik : Jak na diesela 150KM auto ma bardzo dobre osiągi, automatyczna skrzynia tylko uprzyjemnia jazdę.
Zawieszenie : Może nie uciążliwe, ale mogłoby być cichsze na typowych polskich drogach
Vectrunię mam od poniedziałku nad 6 lat, jedyne co musiałem zrobić od razu to DPF i klapy wirowe - auto było użytkowane przez emeryta (jak dla mnie za dużo mocy jak na stare nogi).. Czasami ma odpaly jeśli chodzi o kontrolkę Service, jednak nie ma to wpływu na codzienne użytkowanie auta. Czytałem, że komuś przeszkadzają włączniki kierunkowskazów - pewnie wcześniej jeździł BMW i się nie nauczył LOLxD. Spalanie na poziomie 7 litrów w cyklu głównie miejskim. Trochę schodzi klar na dachu, ale auto w większości stoi przed blokiem i wchodzą na nie je***e koty, nienawidzę ich. Przejechałem nim ponad 100 tys. km i jestem mega zadowolony
Oprócz DPF i klapy wirowych nie ma się czego doczepić
Czasami szarpie przy zmianie z 3 na 4 przy niskich obrotach
Bardzo pewnie trzyma się drogi
Klar schodzi z dachu i na krawędziach klapy bagażnika
Bardzo dobra widoczność zarówno do przodu jak i przy cofaniu. Duże lusterka boczne robią robotę. Trochę za szerokie belki przedniej szyby ale można się przyzwyczaić
Wszystko na swoim miejscu. Wielofunkcyjna kierownica znacznie ułatwia sterowanie radiem oraz komputerem. Plus za składane lusterka z pulpitu przy drzwiach
Ogrzewanie super, natomiast w moim egzemplarzu szwankuje klima. Działa jak jej się podoba, nawet podczas jazdy potrafi raz działać, raz nie
Miejsca jest na prawdę sporo. 4 osoby i podróż 600 km nie stanowi problemu. W 5 osób spokojnie można jechać 300 km bez zmęczenia. Do tego mega pakowany bagażnik.
Wg mnie dosyć dobrze izoluje hałas z zewnątrz. Nawet przy maksymalnej dozwolonej prędkości można spokojnie rozmawiać
Czwórka tylko dlatego, że szwagier ma 120 KM i manual, a spalanie na poziomie poniżej 5l/100km. U mnie wychodzi ok 7. OC ok 450 zł na rok
Prawie 7 lat temu kupiłem ją za ponad 21k PLN. Nie wiem ile teraz kosztują, nie interesuje mnie sprzedaż, natomiast kiedy ją kupowałem przewyższała Passeratti czy inne wieśwageny z komisów. 17 calowe felgi dodają uroku. Na prawdę warto było zainwestować w Vectrunię
Tempomat czasami nie działa przy podwyższaniu prędkości (redukcja zawsze działa), szyba pasażera z przodu nie chce się otwierać że sterowania drzwi pasażera, trzeba ją otwierać z panelu kierowcy (zamyka się normalnie)
Jedyne co musiałem zrobić poza normalnym zużyciem to DPF i klapy wirowe. Co do całej reszty to nie mam najmniejszych uwag. Z całego serca polecam te auto. Mam Vectrę w pakiecie OPC, przez co jest jeszcze bardziej agresywna z zewnątrz, a na autostradzie dała już popalić niejednemu cwaniakowi, który myślał, że jego 1,8t na lewym pasie może mi migać światłami:)

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 CDTI ECOTEC 150KM 110kW [l/100km]

6,3