Ocena kierowcy - Opel Vectra C Hatchback

Silnik 2.2 DTI ECOTEC 125KM 92kW
Rok produkcji 2004
Okres użytkowania: 5 lat
Opel Vectra C Hatchback 2.2 DTI ECOTEC 125KM 92kW 2002-2005 - Oceń swoje auto
Karoseria : najbaardziej pozytywnie zaskoczyla mnie karoseria zabezpieczenia antykorozyjne,spasowanie elementow jakosc,
Zawieszenie : tylne zawieszenie trzeba kontrolowac
kupilem to Auto 5 lat temu jest to model Gts z Polskiego salonu,ladnie sie prezentujacy na 17 calowych orginalnych felgach
Z silnikem mimo ze jest to starsza wersja 2.2 dti nie mialem zadnych problemow,jest mniej czuly na jakosc paliwa,mniej skonplikowany,od nowszych,cechuje sie dobrym momentem obrotowym 280nm,i zadowalajacym przyspieszeniem,
Skrzynia biegow pracuje dobrze,pewnie wchodza begi,choc skok lewarka moglby byc nieco krutszy,brakuje szustego biegu na dluzsze trasy spalanie w tedy by moglo spac znacznie;)
Uklad jeszny spisuje sie zadowalajaco na naszych drogach przez okres pieciu lat wymienilem tylko laczniki stabilizatorow i ustawialem geometrie kul tylnych,ten typ lubi tak miec z ta geometria
Widocznosc jest bardzo dobra ,nie ma problemu z cofaniem szyba z tylu jest duza,a duze lusterka podgrzewane pomagaja przy tym manewrze,
ergonomia,obsluga tego auta jest intuincyjna,nie ma zawiele przyciskow itp,dobrze sa umiejscowione tak ze i sterowanie radiem z kierownicy spore ulatwienie
Ogrzewanie w tym aucie jest super,osobne nawiewy wlaczane jednym przyciskiem na szyby w raz odparowaniem lusterek szybko przygotowuje auto w zimne poranki do jazdy,w lecie klimatyzacja jest bardzo wydajna silnik wogule nie odczowa jej dzialanie
Jest mega przestrzen ja mam 190 wzr spokojnie moge sobie pozwolic komfortowo podrozowac tym autem,bagaznik jest mega wielki w wersji gts ktora posiadam
Bardzo dobrze jest wyciszona karoseia,dodatkowo piankowo jakas substancja pod podlaga,po zamknieciu okien odcinamy sie od zewnetrznego swiata
Jesli naprawde sie dba o samochud wszystko na bierzaco sprawdza kontroluje,wymienia,odwdziecza sie bardzo niskimi kosztami utrzymania jak i mi przez piec lat nie sprwil zadnej przykrej niespodzianki
za stosunkowo niewielka cene mamy super auto reprezntacyjne jakim jest limuzna,polaczona s super jakoscia wykonczenia wnetrza,tylko do jednej rzeczy bym sie przyczepil,czesta przypadlosc przetarcia fotela z boku od strony kierowcy;
dla mnie to auto poprostu jest niezawodne,jak wyzej w spomnialem trzeba pilnowac geometri kol tylnych,laczniki stabilizatora najczesciej zawodza,ale to nie wielki koszt,kupic lepszej jakosci z metalowymi glowkami i juz spokuj na dluzszy czas,a i czesto przy wymianie filtra oleju przy zle zalozonej uszczelce bedzie pojawial sie wyciek ktory zapacka caly silnik,przerabialem to,a taka drobnostka,a myslalem ze cos powaznego wyciek ...
powazna usterka odpukac pewnie bedzie jeszcze przedemna;)mam nadzieje ze nie troche tym autm jezdze i znam go bardzo dobrze...

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 DTI ECOTEC 125KM 92kW [l/100km]

6,3