Ocena kierowcy - Opel Vectra C Kombi

Michnik, 16 lat temu
Silnik 1.6 TWINPORT ECOTEC 105KM 77kW
Rok produkcji 2007
Opel Vectra C Kombi 1.6 TWINPORT ECOTEC 105KM 77kW 2005-2008 - Oceń swoje auto
Posiadam ten pojazd od ponad roku i sprawuje mi się rewelacyjnie. Po zakupie dokonałem wymiany rozrządu i elementów przedniego zawieszenia które nie były wielkim kosztem i sprawuje się świetnie. Wygoda i komfort podróżowania wysoki co potwierdziła trasa do Chorwacji i z powrotem, a i z zużyciem paliwa też nie ma problemu. Czasami brak większej mocy ogranicza możliwości jednak jak dla mnie jest wystarczająco. Ogółem moja ocena jest 4+.
Pracuje równo, bez żadnych skoków czy wibracji, ale w tym silniku brakuje czasami mocy
Pracuje płynnie, przy zimnym silniku ciężko wchodzi bieg I
Zawieszenie bardzo dobre, jeżeli odpowiednio się o nie dba, trzymanie się drogi na duży +
We wszystkich kierunkach jak dla mnie bo mam kombi
Duży, pojemny bagażnik i przyzwoite schowki w zupełności wystarczą.
Dobra praca w pełnym zakresie temperatur i bezproblemowe działanie klimki
Wygoda jazdy w cztery osoby, więcej nie ma sensu
Dobre wytłumienie wnętrza ale do 130km/h potem już jest głośniej ( i to nie za sprawą opon )
Nie jest to duży silnik i nie ma co go bardzo cisnąć ale nawet gdy się go pociągnie nie pali dużo. W moim przypadku i na benzynie i na gazie (sekwencyjny) pali około 10,5 w mieście, w trasie jakieś 9
Dobrze dokonany i przemyślany zakup.
Nie ma z tym jakiegoś problemu ale zaczynają mi się pojawiać burchle i ogniska korozji, chociaż powinien ten egzemplarz mieć leprzą blachę niż przed liftingiem ale i tak jest ok
W momencie gdy wzracamy uwagę na samochód i o niego dbamy jest naprawdę OK
Opel Vectra C Kombi