Ocena kierowcy - Opel Vectra C Kombi

Silnik 1.9 CDTI 16V 150KM 110kW
Rok produkcji 2007
Opel Vectra C Kombi 1.9 CDTI 16V 150KM 110kW 2005-2008 - Oceń swoje auto
Inne
Samochód posiadam od roku, przez ten czas zrobiłem 30tys km. Szukałem dużego kombi z silnikiem diesla. To niekoniecznie miała być Vectra. Brałem także pod uwagę konkurencję. Samochód musiał być bezwypadkowy oraz pochodzić z polskiego salonu. Oczywiście takie wymagania bardzo uszczupliły oferte. Byłem gotowy auto przepłacić byle kupić pewny egzemplarz. Interesowała mnie nie nie tyle książka serwisowa którą można bez problemu sfałszować, co faktury VAT potwierdzające wpisy do książki. Na każdej fakturze widnieje stan licznika samochodu. Dziwią mnie opinie kierowców którzy kupują wyeksploatowany samochód z przekręconym licznikiem a pózniej wypisują na forum, że co to za złom bo wszystko się sypie. Ogólnie jestem z Vectry bardzo zadowolony, jak na razie nic się nie dzieje. Oczywiście ze może się zepsuć ale który konkurent jest bezawaryjny?? Samochodu stanowczo nie polecam do jazdy w mieście lub na krótkie trasy ze względu na DPF oraz gabaryty. 150PS oraz 6cio biegowa skrzynia sprawiają że Vectra sprawnie i co ważne ekonomicznie połyka kilometry. Dodatkowy plus to bardzo dobrze wyciszone wnętrze. Zaleta nie do przecenienia kiedy podróżuje się kilka lub kilkanaście godzin z prędkościami powyżej 150km/h a hałas męczy! Wnętrze ogromne ale bez polotu, deska przypomina meblościankę rodem z PRL-u, za to użyte materiały bez zarzutu, nic nie trzeszczy i nie stuka. Do deski trzeba się przyzwyczaić, przekombinowano obsługę kierunkowskazów oraz niektórych funkcji. Zawieszenie trochę za twarde. Fabryczne top radio CDC 40 Opera zadowoli większość kierowców. Jeżeli ktoś szuka dużego auta za rozsądne pieniądze i nie chce przepłacać za znaczek na masce to Vectrę C mogę polecić z czystym sumieniem.
Wszystko w normie
Dwójka fatalnie zestopnoiwana
Auto dobrze trzyma sie drogi zarówna przy ostrzejszych manewrach jak i przy wiekszych szybkosciach. Dobrze działający system ESP.
Do przodu bez zarzutu. Widoczność przy cofaniu mierna.
Deska nie jest intuicyjna, trzeba się nauczyć czego gdzie szukać.
Nagrzewnica elektryczna super! Wydajna klimatyzacja.
Wnętrze jest ogromne.
Bardzo dobrze wyciszone wnętrze
Jak na silnik o mocy 150PS i przy sporym ciężarze własnym auto można uznać za oszczędne.
Bardzo dobry stosunek jakości do ceny.
Problem z wymianą żarówek, niestety konkurencja nie jest pod tym względem lepsza.
Przez rok użytkowania samochód nie odmówił posłuszeństwa na drodze.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 CDTI 16V 150KM 110kW [l/100km]

6,3