Ocena kierowcy - Opel Vectra C Kombi

pele443, 5 lat temu
Silnik 1.9 CDTI 16V 150KM 110kW
Rok produkcji 2008
Opel Vectra C Kombi 1.9 CDTI 16V 150KM 110kW 2005-2008 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : Hamulce bardzo dobre, uratował mi nieraz życie i uchronił przed zderzeniem.
Układ elektryczny : Nieszczęsne lampy, co chwile przepalone żarówki tylne oraz xenony. Wypalają się gniazda przez co nie łączą prądu.
Samochód całkiem udany, jednak denerwują drobne usterki. Pomimo 10lat widać oznaki rdzy jednak w porównaniu do vectry B jest o niebo lepiej, Denerwują DPF, EGR, kolektor dolotowy, klapy wirowe. Dużo miejsca dla pasażerów oraz w bagażniku. Jednak jakby ktoś się zastanawiał czy zakupić teraz vectrę c to będę odmawiał, warto dołożyć trochę wiecej i kupić insignię. Spalanie na dobrym poziomie, na trasie można zejść naprawdę poniżej 6 litrów przy bardzo dobrej prędkości, wyciszenie na dobrym poziomie jednak w mieście przy zimnym silniku może być głośno.
Mocny, zrywny, mało pali, ale męczą go drobne usterki, kolektor dolotowy, klapy wirowe, DPF, EGR to udręka
Krótkie przełożenia, fajnie twardo wchodzą, 6biegowa zdaje egzamin
lekki i przyjemny, jednak nie zachwyca
Poprawiona względem vectry B, jednak, 10letniajuż dostaje oznaki rudej
Dobra widoczność, jeśli ktoś umie jeździć tylko na lusterkach bo w tylnej szybie nic nie widać
Całkiem spoko
Poprawnie ale szału nie robi, szyby czasem parują i psuje się wiatrak
Ogromna ilość miejsca w środku, niska osoba może czuć się zagubiona bo naprawdę miejsca jest sporo, a bagażnik mega wielki, ja 188cm wzrostu ledwo dosięgam do końca bagażnika
Dobre wyciszenie, na autostradzie po rozgrzaniu silnika jest całkiem cicho
Mój egzemplarz jest bardziej awaryjny w porównaniu do golfa którego miałem wcześniej, niestety wynalazki ekologów najwięcej przysparzają kłopotów DPF, EGR itp.
Za tą cenę jaką est na rynku nie można oczekiwać niewiadomo czego, tani samochód, ale nie oczukuje się po nim fajerwerków
Niestety drobne usterki denerwują, szczególnie gdy samochód musi stać w warsztacie bo co chwile psuje się jakaś głupota,
Poważnych usterek nie uświadczyłem, oprócz kolektora dolotowego i klap wirowych. Nieszczęscie

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 CDTI 16V 150KM 110kW [l/100km]

6,4