Ocena kierowcy - Opel Vectra C Kombi

Silnik 1.9 CDTI 16V 150KM 110kW
Rok produkcji 2006
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Opel Vectra C Kombi 1.9 CDTI 16V 150KM 110kW 2005-2008 - Oceń swoje auto
Witam. Zrobiłem tym autem w 6 lat ponad 150 tyś km. Więc chyba mogę coś ciekawego napisać. Plusy: Ogólnie auto jest solidne, ogromne, ma ogromna kabinę i ogromny bagażnik. Nie rdzewieje. To jest po prostu takie proste, stare, tanie, rodzinne i pakowne kombi. Które do tego mało pali a na trasie ma sporo mocy a przy dużych prędkościach nadal mało pali. Prowadzi się miękko ale precyzyjnie.Taka dziadkowa kanapa, ale precyzyjna, nie jest tak miękka jak Citroen z Hydro. Wiem co mówię mam też C5. Spalanie w vectrze to miasto 7,0-7,5 a trasa 6,0-6,5. Przy wolnej jeździe długą trasą spokojnie pali 5 (przy komplecie pasażerów, bagaży, klimatyzacji, nawigacji i 2 ekranach dla dzieci z tyłu). Uwielbiam to stare pudło za wielką kabinę i bagażnik, za fajne osiągi, za małe spalanie i dużą za moc na trasie i za ciszę w kabinie! Minusy: Awarie osprzętu typowe dla diesla. Mrugające kontrolki ESP - moduł CIM, beznadziejne dźwigienki migaczy i wycieraczek, przepalające się styki i kabelki od lamp. Wypalające się odbłyśniki reflektorów. Koło zapasowe dojazdowe zamiast pełnego. Mały bak jak na diesla, bo po 50 litrach mruga że ma zero w baku. Zatem: Mimo że przy tak wielkim przebiegu musiałem w tym starym pudle już coś tam naprawić, to nadal go uwielbiam. Naprawy w sumie nie są drogie. Nie ma uciążliwych awarii. Jak już coś się raz porządnie zepsuje, to naprawiam to porządnie i zapominam o temacie. Awaria się nigdy nie powtarza. Zatem to chyba wina wieku i przebiegu auta a nie ogólnej awaryjności. A przez te lata musiałem w nim sporo zrobić: klimatyzację - kompresor i parownik, wymienić intercooler, wymienić EGR, zrobić hamulce - nowe tarcze, klocki i zaciski, naprawić moduł CIM, sprzęgło z dwumasą, zrobić regenerację reflektorów, drążek stabilizatora tył. łożyska gniazd amortyzatorów przód, naprawić spalone styki i kabelki lamp. ALE teraz mam stare auto, które wygląda i jeździ jak nowe i jeździ się nim naprawdę super! No i naprawdę wcale nie rdzewieje.!
Super silnik. Nic się nie dzieje. Nie bierze za dużo oleju. Wilka moc, niesamowite kopyto i małe spalanie. Ale lubi chyba wyższe obroty, więc nie warto jeździć 40 km/h na piątce. Można go wysoko ciągnąć na biegu i jest moc.
OK. precyzyjna, Ale nie lubi za niskich obrotów przy wolnej jeździe.
OK. Sztywny i precyzyjny a przy tym taka wygodna kanapa. Czuje się jak bym jechał małych i bardzo precyzyjnym autkiem.
OK. Wygląda jak lodówka, ale jest solidna i nic nie rdzewieje mimo ponad 15 lat na karku.
Super. Ogromne szyby. Wszystko widać w każdą stronę, także do tyłu. Ustawiam fotel zawsze dosyć wysoko.
OK. Bardzo prosta (a nawet bardzo prostacka) ale przez to jest bardzo czytelna. Jedyna wkurzająca rzecz to dźwigienki od migaczy i wycieraczek. Zrobiłem tym autem, 150 tys km i nadal mnie to wkurza.
OK. Działa super. Jak nowa. Ale w tym wieku zrobiłem mu już poważną i drogą naprawę klimy - kompresor i skraplacz, bo wcześniej uciekał czynnik.
No tutaj jest po prostu bosko. Ogromna fura. Z przodu jest super. Można odsunąć daleko fotele a pasażerowie z tylnej kanapy nadal mają miejsce na nogi. Gigantyczny bagażnik. A po złożeniu tylnej kanapy można robić przeprowadzki. Z tyłu ogromna ilość miejsca na nogi. Dzieci mogą okładać całe sterty rzeczy i ciągle mają masę miejsca na nogi.
Super. Jak na taka starą, kwadratową lodówkę i ponad 15 lat to jest cisza. A zaskakuje zwłaszcza w miarę dobre wyciszenie na autostradach przy wysokich prędkościach.
OK. Auto jest tanie w naprawach, wiec jak nawet coś się sypie to nie są to drogie koszty.
Super auto za malutką cenę. Do tego pali maleńko.
No to tutaj jest średnio. Bo miałem problem z ze stykami i kabelkami lamp. Ale po wyczyszczeniu styków i przelutowaniu kabli wszystko jest OK.
No to tutaj jest średnio. Bo w dieslu w wieku 15 lat i przy przebiegu prawie 300 tyś km trzeba było sporo zrobić. Ale po naprawach, które nie były wcale drogie, auto jeździ jak nówka.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 CDTI 16V 150KM 110kW [l/100km]

6,3