Lista ocen Opel Vectra C Kombi 1.9 CDTI 16V 150KM 110kW 2005-2008 (53) - Silnik

Na liście zabraknie 16 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~kaermorhen
Kombi 1.9 CDTI 16V 150KM 110kW
Jeżeli chcecie kupić Vectrę to polecam jeden, jedyny słuszny silnik CDTI 150KM. To rewelacyjna jednostka Fiatowska. Zaznaczam, że w moim silniku zmieniłem po zakupie program na hamowni i ma on 180KM i 410Nm. Jazda z takimi parametrami to bajka. Jest niesamowicie elastyczny a przy tym ekonomiczny. Jeżdzę na oleju 5W-30 dexos2. Wymiana co 12, max 15 tys kilometrów. Jedyny mankament w tym silniku to kolektor dolotowy. Ma on klapki o zmiennej...
~Stachoo
Kombi 1.9 CDTI 16V 150KM 110kW
Bez uwag. Przy zakupie miałem hałasujące koło dwumasowe do wymiany, ale od tej wymiany nic poważniejszego się nie stało. Generalnie części eksploatacyjne. Tak nadal mam DPF i tak nadal mam klapy wirowe - uwaga sprawne. Wychodzę z założenia, że jak coś jest to ma działać. DPF pilnuje - jak się wypala to nie garsze auta, aż procedura się zakończy i potem jeszcze chwile studzę turbinę. Klapy wirowe działają dzięki zestawowi naprawczemu -...
~bart
Kombi 1.9 CDTI 16V 150KM 110kW
To moj pierwszy diesel - wczesniej jezdzilem V6 i wrazeni abyly inne, na pierwszy biegu byla duza roznica - V6 rwala od razu do przodu, no i byla bardziej elastyczna - mniej wajchowania. Diesel i tak zadziwil mnie tym co potrafi w stosunku do pojemnosci. Na trase jest IDEALNY, 6 biegow to ogromna zaleta, jest dynamiczny, bardzo latwo sie wyprzedza nawet przy bardzo duzych predkosciach. Mysle ze zaloze chipa zeby go troche uelastycznic i bedzie...
~Marek J.
Kombi 1.9 CDTI 16V 150KM 110kW
Moim zdaniem gdy wybierzesz pewne auto które jest w dobrym stanie technicznym nie ma problemów. Usterki zdarzają się bardzo rzadko a naprawy są w przyzwoitych cenach. Ja wymieniałem tylko rozrząd przy 140 tys. a tak to tylko olej opony itd. to co trzeba w każdym aucie. Osobiście polecam, będę polecał. Auto jest niezawodne oraz piękne. Mam zamiar autem pojeździć jeszcze 6 lub 7 lat. Pożniej zmienię na następcę Vectry czyli Insygnie
~BZ
Kombi 1.9 CDTI 16V 150KM 110kW
mocna strona vectry, ten fiatowski motor jest doskonały do tego pojazdu, rewelacyjny w trasie, w mieście do 1500 obrotów jest troszeczkę ospały ale nie jest źle i daje radę, pracuje równo, mało pali, nie ma też żadnych problemów z jego odpalaniem nawet przy temperaturach mniejszych niż - 20C, jedyny problem jeśli tak to można nazwać to wolne nagrzewanie silnika i jego w miarę niskie temperatury
~Stachoo
Kombi 1.9 CDTI 16V 150KM 110kW
Głównym powodem \"za\" był właśnie ten silnik. Jako miłośnik włoszczyzny, nie wahałem sie długo i nie żałuję. Pracuje cicho i równo - w porównaniu z poprzednim Focusem - bajka. W chwili obecnej ma najechane ponad 220tys i złego słowa powiedzieć nie mogę, choć niestety na najbliższym czasie przymierzam się do wymiany dwumasy.
~bb
Kombi 1.9 CDTI 16V 150KM 110kW
jak na 1,9 jest doskonale - to mala pojemnosc a nie mam kompleksow przy wiekszych silnikach innych aut. Jezdze szybko i mocy nie brakuje. Na trasę jest rewelacyjny, najslabszy punkt to chyba start z jedynki ale i tak jestem zadowolony z osiągów.. daje dobrze a nie doskonale bo w miescie troche trzeba wachlowac dzwignia biegow
~artek
Kombi 1.9 CDTI 16V 150KM 110kW
po omedze ktora jezdzilem przedtem jest po prostu zrywniejsza , a przede wszystkim cichsza wewnatrz . dosc mily , moim zdaniem nie natarczywy dzwiek silnika i nie przekazuje duzo drgan na drazek zmiany biegow i kierownice co w omedze bylo strasznie denerwujace zwlaszcza na postoju, no ale to tez inny silnik :)
~smuggler
Kombi 1.9 CDTI 16V 150KM 110kW
Silnik jest ok, ale jesli ktos spodziewa sie adrenaliny to mocono sie rozczaruje. Niby 150km jak na diesla to sporo, ale jednak mocy troszke brakuje. Cieszy bark turbo laga na poczatku. Kultura pracy bez zarzutu. Silnik ma raczej rodzinny charakter. Znacznie ozywia sie po wcisnieciu przycusku \"SPORT\".
Dziennik kosztów dla Opel Vectra C Kombi 1.9 CDTI 16V 150KM 110kW
6,8
~kgorazd@interia.pl
Kombi 1.9 CDTI 16V 150KM 110kW
Jeżdzę samochodem z silnikiem 1,9CDTI 155 km diesel w wersji nadwozia opc, tu nie mogę znaleźć tej wersji,kultura pracy fajna, duża elastyczność, na niskich obrotach bardzo ładnie się wkręca, ma też przyspieszenie jak trzeba, idealny do długich tras (tempomat)i w mieście z turbiną można przyspieszyć.
Opel Vectra C Kombi