Lista ocen Opel Vectra C Kombi 1.9 CDTI 16V 150KM 110kW 2005-2008 (50) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 19 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~kaermorhen
Kombi 1.9 CDTI 16V 150KM 110kW
Skrzynia w Vectrze tylko jedyna słuszna - 6 biegowa o symbolu F40. Nie kupujcie automatów i F32 - to jedno pasmo nieszczęść i wydatków. F40 jest idealna do tego auta...absolutnie zero kłopotów. Zaznaczam od razu, że WSZYSTKIE Vectry z silnikiem CDTI o mocy 150KM jeśli mają skrzynię manualną to jest to właśnie F40...Dlatego szukajcie tylko takich egzemplarzy - naprawdę warto dołożyć kilka złotych do tego modelu.
~Piotrek W.
Kombi 1.9 CDTI 16V 150KM 110kW
Automat - bardzo płynnie zmienia biegi, dobrze \"czyta\" zamiary kierowcy. można ekonomicznie, można szybko. Trzeba się tego automatu nauczyć (jak pewnie każdego), ale daje dużo przyjemności z jazdy. Jedna wada - przy mocno obciążonym samochodzie, automat nie bierze pod uwagę, że na 6 biegu przy 1,8 tys rpm nie da się dynamicznie przyspieszyć. Stąd w trasie częste redukcje. Poza tym super.
~fkawka
Kombi 1.9 CDTI 16V 150KM 110kW
Automat - technicznie średnio zaawansowany automat. Tryb sekwencyjny działa jak chce i jak silnik inaczej postanowi niż ty - to robi swoje. Nie ma trybu pracy sport. Automat jest wolny - ale w ogólnym użytkowaniu jakoś ujdzie. Myśle że dla silników diesla automat do dobre rozwiązanie.
~BMW
Kombi 1.9 CDTI 16V 150KM 110kW
Skrzynia fajnie zestopniowana, nie ma problemu z dobraniem odpowiedniego biegu. Gdy jest zimny dwójka mi trochę haczy kiedy chcę szybko zmienić bieg, ale wystarczy zrobić to wolniej:) Gdy silnik jest rozgrzany wszystko jest OK!
~100noga
Kombi 1.9 CDTI 16V 150KM 110kW
Nie mam zastrzeżeń. Początkowo nie mogłem przyzwyczaić się do 6 biegów. Dźwignia zmiany biegów mogłaby być trochę krótsza i z mniejszym skokiem. Z początku czułem się jak w ciężarówce ;-)
~m
Kombi 1.9 CDTI 16V 150KM 110kW
w moim przypadku automatyczna, sama jazda bardzo wygodna i komfortowa, jednak trwałość skrzyni baaardzo nizeran, po 150 tys. praktycznie w większości egzemplarzy do naprawy
~BZ
Kombi 1.9 CDTI 16V 150KM 110kW
dobra choć mogłoby być lepiej, biegi wchodzą dość ciasno ale precyzyjnie, małe zastrzeżenia można jedynie mieć do długości przełożeń drążka w szczególności pomiędzy 1 a 2
~Solo
Kombi 1.9 CDTI 16V 150KM 110kW
Dobry, 6-cio biegowy automat z tiptronic, który czasami zbyt długo się zastanawia. Ale przecież to auto rodzinne a nie sportowe. BArdzo szybka skrzynia w sensie osiągów km/h ;)
~bb
Kombi 1.9 CDTI 16V 150KM 110kW
biegi wchodza gladko, elastycznosc ocenialem piętro wyzej - tu oceniam samą prace skrzyni - nie mialem zadnych problemow. Do tego 6 biegow to rewelka na trasie.
~Tomasz
Kombi 1.9 CDTI 16V 150KM 110kW
Toporne wrzucanie 1-ki. Na każdym z biegów auto dobrze się zbiera, uwzglęniając oczywiście ich przeznaczenie. 3 i 4 doskonale radzą sobie podczas manewru wyprzedzania.
Opel Vectra C Kombi