Lista ocen Opel Vectra C Kombi 1.9 CDTI 16V 150KM 110kW 2005-2008 (50) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 19 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~kaermorhen
Kombi 1.9 CDTI 16V 150KM 110kW
Zawieszenie - no cóż, mistrz zakrętów to to nie jest. Miałem w tym aucie na początku system IDS regulowane. Jednak twarde to było aż w końcu problem sam się rozwiązał, padł mi jeden z tych amortyzatorów a koszt nowego bagatela 1200zł...za taką wiec kwote kupiłem dedykowane do mojej Vectry cztery nowe Sachsy i zamontowałem na starych sportowych sprężynach. Rewelacja...to było najlepsze co mogłem zrobić w tym aucie...komfort podniósł się...
~smuggler
Kombi 1.9 CDTI 16V 150KM 110kW
A tu mam bardzo mieszane uczucia. Uklad kierwoniczy jest zupelnie inny niz w BMW, ktorymi jezdzilem do tej pory. Nie dobrego wyczucia drogi, przenosi na kierwoice wszystkie koleiny, ale dobrze da sie nim kontrolowac w zakretach auto. Uwaga na podsterownosc, bo mozna sie zabic. Mam wersje z systemem IDS+, czyli adaptacyjnym zawieszeniem. Przycisk sport sprawia, ze amroki robia sie twardsze i kierwonica szybciej reaguje. Calosc jest ok, ale daje...
~BZ
Kombi 1.9 CDTI 16V 150KM 110kW
fabrycznie usztywnione zawieszenie robi swoje, działa poprawnie nic nie skrzypi, nie stuka, samochód jedzie jak po szynach, na nierównościach poprzecznych czasami podbija tył ale to normalne przy niezaładowanym kombi, na trasach rewelacja, na dziurawych polskich drogach troszkę gorzej ale nie jest źle, największy mankament jak w każdym innym samochodzie to jakość naszych dróg
~Stachoo
Kombi 1.9 CDTI 16V 150KM 110kW
Tutaj to już nie jest tak różowo. Ogolnie zawiesznie za miekkie jak dla mnie - lubie bardziej sportowo zestrojone. W porównaiu z dwoma Fordami wcześniej Vectra nie zachwyca. Mimo szerokich oponek (215) trzymanie w zakrętach pozostawia troche do życzenia. Troche duży promień skrętu - to na minus.
~Piotrek W.
Kombi 1.9 CDTI 16V 150KM 110kW
Nie znalazłem jeszcze wad - nie jest to E-klasa, ale jest pewnie, cicho i komfortowo. Można bez strachu przycisnąć na zakrętach (nawet takim karawanem), samochód zachowuje się pewnie i przewidywalnie. Jednocześnie jest komfortowo, a samochód dobrze się zachowuje nawet przy dużych obciążeniach.
~grohu
Kombi 1.9 CDTI 16V 150KM 110kW
Autko prowadzi się pewnie, nie jest przesadnie twarde ani nie buja na boki przy byle zakręcie. Duży rozstaw osi, który jest zaletą w trasie przeszkadza troszku w mieście. Trzeba się przyzwyczaić do szerszego \"zbierania\" zakrętów i mniejszej manewrowości na ciasnych parkingach.
~kgorazd@interia.pl
Kombi 1.9 CDTI 16V 150KM 110kW
nieco sztywne zawieszenie, ale jestem do tego przyzwyczajony, bo wcześniej jeździłem Fordem Focusem Kombi, do tego koła 16-tki i opony 215x55 i bardzo ładnie prowadzi, nie odczuwam aż tak nierówności, z drugiej strony staram się nie jeździć po bezdrożach, głównie miasto (Szczecin) i okolice.
~bigman
Kombi 1.9 CDTI 16V 150KM 110kW
VW jest twardy, ale trzyma się drogi. Citroen jest komfortowy, ale \"pływa\" po drodze i można zapomnieć o szybkim pokonywaniu zakrętów. Opel wziął z tych dwóch zawieszeń co najgorsze: jest twarde i nie utrzymuje dobrze samochodu na zakrętach. Bardzo dziwne zawieszenie.
~Stachoo
Kombi 1.9 CDTI 16V 150KM 110kW
Szału nie ma. Po przesiadce z Forda prowadzi sie jak kanapa. Niby miękko, ale nie komfortowo. Niby OK, ale nie skręca. Może nadal mam w pamięci Forda ze swoim świetnym zawieszeniem. Do bujania sie po miescie OK. Na trasy proponuje koła 17 i szersze opony.

Usterki Opel Vectra C

Opel Vectra C – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~MM
Kombi 1.9 CDTI 16V 150KM 110kW
zawieszenie mimo ze twarde (w mojej wersji obnizane o 15mm i utwardzone) nie zachwyca, buja mocno na zakretach, na dolkach halasuje dosc glosno. Podatne na poprzeczne nierownosci w zakretach. Kola w moim przypadku 18 cali to nieporozumienie na polskie drogi
Opel Vectra C Kombi