Ocena kierowcy - Opel Vectra C Kombi

Andrew_eop, 13 lat temu
Silnik 1.9 CDTI ECOTEC 150KM 110kW
Rok produkcji 2005
Opel Vectra C Kombi 1.9 CDTI ECOTEC 150KM 110kW 2004-2008 - Oceń swoje auto
Karoseria : Słyszałem niepochlebe opinie o oplowskich blachach. Auto ma 6 lat i żadnych problemów z karoserią.
Układ elektryczny : przyciski otwierania/zamykania automatycznej klapy
Dotąd przejechałem 11 000 km. Auto kupiłem z przebiegiem ponad 270 000 km. Było autem flotowym w Niemczech. Serwisowane w Oplu na oryginalnych częściach. Stąd wniosek - jeżeli dba się o to auto, daje dużo przyjemności z jazdy i odwdzięcza się małą awaryjnością.
Bardzo pozytywne wrażenia z pracy silnika.
Niekiedy przy redukcji z 2 na pierwszy bieg nie wchodzi płynnie. Poza tym wsteczny, 6 bieg - wzorowo
Dla mnie rewelacja. Auto dosyć duże, niemniej jednak bardzo przyjemnie się prowadzi.
Przednia maska dobrze wyprofilowana. Przez tylną szybę widoczność naprawdę świetna.
Duża przestrzeń, lecz wszystko \"pod ręką\". Bardzo wąskie kieszenie w przednich drzwiach. Duże możliwości regulacji kierownicą, fotelami, dobre pole widzenia. Wielofunkcyjna kierownica, panel w drzwiach, duże przyciski. Jedynym mankamentem może być początkowa trudność z opanowaniem obsługi przycisków, pokręteł - trzeba się tego nauczyć. Później - wzorowo.
Automatyczny, dwustrefowy Climatronic sprawuje się rewelacyjnie. Mankament - jak wyżej początkowe trudności z bardziej zaawansowaną regulacją.
Dużo miejsca na nogi zarówno z przodu jak i z tyłu. Obszar \"wokół\" głowy też duży. Przestronne podszybie.
Przy większych prędkościach nieco przeszkadzający szum powietrza. Być może to kwestia listwy na bagażnik, lecz są one fabryczne. Tak czy inaczej Szum powietrza jest największym mankamentem auta.
Ogólne spalanie w granicach 6,5 litra na 100 km. W trasie śmiało można zejść do 6 litrów, natomiast w mieście ponad 7 litrów. Ceny serwisowe dosyć przyzwoite. Biorąc pod uwagę komfort jazdy o brak awaryjności jest naprawdę dobrze.
Od uczciwego sprzedawcy (woj. łódzkie - mogę polecić) kupiłem dobre, bogato wyposażone auto, za relatywnie niewielkie pieniądze. Ewentualne koszty serwisowe nie są wygórowane w stosunku do komfortu. Może moja opinia jest dobra ponieważ przesiadłem się z Escorta w Vectrę C, jednak jeździłem wieloma autami. Jeżeli masz pewność co do przeszłości auta, wiesz jak było eksploatowane - szczerze polecam!!
Nie zawsze działają przyciski otwierania/zamykania automatycznej klapy w klapie. Podobno jest to dosyć powszechna sprawa.
Jedyna poważna usterka dotychczas to awaria alternatora. Winowajcami były diody prostownicze. Tak więc nie jest to coś, co rzutowałoby na moją ogólną ocenę.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 CDTI ECOTEC 150KM 110kW [l/100km]

6,4