Ocena kierowcy - Opel Vectra C Kombi

Silnik 3.0 V6 CDTI ECOTEC 177KM 130kW
Rok produkcji 2004
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Opel Vectra C Kombi 3.0 V6 CDTI ECOTEC 177KM 130kW 2003-2005 - Oceń swoje auto
Auto genialne dla rodziny. Bagażnik bardzo duży - żadne wakacje nie są straszne. Skrzynia automatyczna działa płynnie - rewelacja. Zero problemów z korozją. Ciągle słyszę że ten silnik ma wadę i zaraz się zepsuje na amen - już 6 lat to słyszę od znajomych a auto nadal żwawe i brak awarii. Wystarczy odrobinę o niego dbać a odpłaci się z nawiązką.
Od 6 lat pomykam tym autem. Jestem II właścicielem. Największa awaria: czujnik temperatury płynu chłodzącego i czujnik ciśnienia w sprężarce.
Zmieniam olej co 30.000 km. A jest to upierdliwe bo trzeba oddać auto do warsztatu na cały dzień. Poza tym nie ma tematu. Wszystko działa jak w zegarku.
Jak go kupiłem wymieniłem wszystkie gumy w zawieszeniu. Od tego czasu przejechałem ponad 120.000 km i nadal jest OK. Denerwują mnie tylko opony niskoprofilowe. Na warszawskie dziury to zły pomysł.
Moje auto ma czujniki parkowania z przodu i z tyłu - genialny wynalazek. Poza tym widoczność jest OK. Czasem denerwuje mnie lewy przedni słupek. Potrafi tam się schować pieszy - ale niestety tylko kabriolety nie mają tego kłopotu (i to też nie wszystkie)
Wkurzające są przyciski na kierownicy sterujące radiem - wszystkie takie same. Tyle lat mam auto i nadal nie pamiętam który jest od czego i jak chcę zmienić stację albo przyciszyć to muszę zerknąć. I porażką jest duży przycisk od nawiewu - taki wielofunkcyjny. Najlepiej obsługiwać go na postoju bo bez patrzenia na wyświetlacz nie sposób zmienić nawiew. Przyciski od zamknięcia powietrza, ogrzewania szyby też są w złym miejscu i źle opisane. Trzeba do tego się przyzwyczaić.
Silnik diesla wolno się grzeje więc zimą trzeba chwile poczekać zanim zacznie się robić ciepło. Ale ogólnie wentylacja jest OK. Szyby nie parują, klimatyzacja automatyczna działa dobrze.
Tu jest rewelacyjnie. Mam 186 cm wzrostu i fotel odsunięty do tyłu ale spokojnie sam mogę siedzieć z tyłu. Dzieciaki mają luksusowo. A do tego z tyłu szeroki podłokietnik ze schowkiem na zabawki.
Do 150 km/h jest wyśmienicie. Powyżej już zaczyna być głośnawo. Zwłaszcza z bagażnikiem dachowym. Najbardziej szumi przednia belka od bagażnika - jak jej nie używam to demontuję.
Kosztów nie ma innych niż w każdym innym aucie - paliwo, olej (no tu sporo tego oleju) i różne drobiazgi typu żarówka, wycieraczki itp.
Jestem zachwycony bo auto z drugiej ręki w dobrej cenie a luksus podróżowania pierwsza klasa.
Myślę że przeciętnie. Nawalił jakiś czujnik ciśnienia, skorodował kabel od termometru zewnętrznego, czujnik temperatury płynu chłodzącego oraz często przepala się żarówka od tylnych świateł - wymieniałem ją chyba już 4 razy.
Największa usterka to zacięty zawór EGR po przejechaniu 220 yus km. Regeneracja 500 zł. oraz przetarty jakiś przewód w pompie wodnej - wyciekło dużo płynu i trzeba było płukać chłodnicę - koszt 700 zł.

On - zużycie paliwa dla silnika 3.0 V6 CDTI ECOTEC 177KM 130kW [l/100km]

8,6