Ocena kierowcy - Opel Vectra C Sedan

Silnik 1.8 ECOTEC 122KM 90kW
Rok produkcji 2002
Opel Vectra C Sedan 1.8 ECOTEC 122KM 90kW 2002-2005 - Oceń swoje auto
Inne : Ilość miejsca w srodku
Silnik : Być może są to problemy związane z elektryka silnika
Auto bardzo wygodne, dużo miejsca w środku lecz na niską ocenę ma wpływ mułowaty silnik i ciągłe usterki związane z układem zapłonowym i praca silnika.
Silnik pomimo 122 KM nie jest dynamiczny wręcz jest mułowaty. Już nie mam sił do ciągłych usterek układu zapłonowego. Zaraz po zakupie musiałem wymienić cewki zapłonowe, świece, przepustnicę i ciągle jest problem to odpalić nie chce, to silnik wchodzi w tryb awaryjny.
Do skrzyni biegów nie mam większych zastrzeżeń, biegi wchodzą płynnie i łatwo. Skok lewarka jest odpowiedni.
Nie jest źle.
Karoseria pomimo swego wieku bardzo dobrze się trzyma jest kilka ognisk korozji ale tragedii jeszcze nie ma.
Widoczność jak dla mnie jest wystarczająca
Wszystko jest rozmieszczone w zasięgu kierowcy i proste w obsłudze. Uchwyty na napoje mogłyby być trochę bardziej oddalone od siebie bo dwa kubki się nie mieszczą.
Tutaj nie mam zastrzeżeń. Klimatronic dwustrefowy świetnie daje rade zarówno w upalne jak i chłodne dni.
Bardzo dużo miejsca zarówno z przodu jak i z tyłu.
Do 3 tys obrotów w samochodzie jest bardzo cicho praktycznie nie słychać silnika.
Przez ciągle problemy z elektryką silnika generują się koszty części, robocizny a żaden mechanik jeszcze nie doszedł co dolega mojej Vectre
Samochód kupiony jako używany więc gdyby nie problemy z silnikiem może by było więcej gwiazdek
Ciągłe problemy z silnikiem, elektryką
Jedna gwiazdka że względu na niemozliwosc zdiagnozowania usterek wpływających na pracę silnika.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 ECOTEC 122KM 90kW [l/100km]

11,3