Ocena kierowcy - Opel Vectra C Sedan

tomasz.godunski@dnv.com, 16 lat temu
Silnik 3.2 i V6 24V 211KM 155kW
Rok produkcji 2004
Opel Vectra C Sedan 3.2 i V6 24V 211KM 155kW 2003-2005 - Oceń swoje auto
Silnik : Mimo wielkiej pojemności, wcale nie jest ruiną dla kieszeni jeśli chodzi o spalanie.
Wspaniałe auto, daje wielką przyjemność prowadzenia, poczucie bezpieczeństwa, a V6 mruczy jak kotek.
Mam ręczną skrzynię biegów, co pozwal a korzystać z walorów silnika i panować nad zużyciem paliwa.
Nie ma większych problemów ze zmianą biegów. Trudno opanować sprzęgło. Wymaga dłuższego okresu, żeby się przyzwyczaić. Poprzednio jeździłem Vectrą B 2.0 16V (1999).
Świetnie się prowadzi, ale czuję każdą studzienkę (może dlatego że mam koła 17", opony profil 50).
Zero zastrzeżeń. Nawet przy wyłączonym czujniku parkowania podjeżdżam przód/tył na jajeczko.
Trochę pracy i uwagi wymaga opanowanie filozofii obsługi pokrętęł na konsoli. To jest jednak zupełnie nowa jakość. Może odwracać uwagę kierowcy, szczególnie, że trzeba w tym czasie patrzeć na ekran komputera. Jeśli np. zapragniemy w czasie jazdy zmienić sposób nawiewu, trzeba odwrócić wzrok od drogi. Dziwne jest też to, że nie ma opcji nawiewu "szyba-nogi".
Klima i nawiewy bez zarzutu (poza brakiem opcji "szyba-nogi"). Bardzo szybko wnętrze kabiny się schładza, nawet jeśli auto stało długo na słońcu.
Rewelacja. W porównaniu do Vectry B, ilość miejsca w środku jest imponująca. Na szerokość i na długość.
Bardzo dobre. Jednak przy kołach 17" doskonale słychać każdą studzienkę w jezdni.
Z ręczną skrzynią da się jeździć w miarę ekonomicznie. Napraw żadnych jeszcze nie robiłem, trochę mnie martwi koszt rozrządu (części + robocizna - ok. 2000 zł). Na szczęście pompa wody jest wreszcie osobno,
Kupiłem to auto jako używane, w cenie nowej Dacii Logan. Ma wyposażenie, jakiego nie oferuje żaden dealer w Polsce. Jestem super zadowolony. :0)
Przejechałem tym autem ok. 1500 km. Do tej poru OK, co dalej - zobaczymy.
Patrz wyżej.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 3.2 i V6 24V 211KM 155kW [l/100km]