Ocena kierowcy - Opel Vivaro A Van z pojedynczą kabiną L1

elipiecki@jaslomet.pl, 19 lat temu
Silnik 1.9 TD 100KM 74kW
Rok produkcji 2003
Opel Vivaro A Van z pojedynczą kabiną L1 1.9 TD 100KM 74kW 2001-2010 - Oceń swoje auto
Ogólnie oceniam auto bardzo pozytywnie, oby tak dalej.
Po przebiegu 29000 km. silnik sprawuje się w miarę dobrze, elastyczność bardzo przeciętna - silnik lubi większe obroty przy przyśpieszaniu, kultura oracy na medal. Pojemność silnika powinna wynosić przynajmniej 2.4 l. Autko jest jednak ciężkie.
Nie wnoszę żadnych zastrzeżeń, przełączanie biegów jest płynne, precyzja na razie nienaganna.
Bez zastrzeżen, auto prowadzi się bardzo dobrze, czyli precyzyjnie i właściwie reaguje na ruchy kierownicą. Troszkę twarde, lecz wpływa to na precyzję prowadzenia.
Uważam, że widoczność jest niezła, przy tej klasie auta dostawczego.
Po 1 1/2 roku prowadzenia tego auta stwierdzam, że niczego mi w nim nie brakuje w kwesti układów sterowania. Wszelkie sperowniki, pokrętła itp. są umieszczone ergonomicznie.
Z klimatyzacją, więc super - pomimo dużej przestrzeni wewnętrznej jest właściwie klimatyzowana. Wentylator działa bardzo sprawnie. Nadmuchy z regulacją bardzo dobre.
Wygoda na przednich siedzeniach - mam dwa (zrezygnowałem z kanapy 3 osob.) Natomiast na tylnej 3 osobowej kanapie dużo miejsca, siedzenia mogłyby być miększe, lecz z uwagi na to, że jest to auto dostawcze są składane i zajmują mniej miejsca.
Jest przyzwoicie cicho. Po dotarciu silnika i dopasowaniu elementów nadwozia auto jest cichsze niż po zakupie - ciekawe? Oczywiście cały czas podchodzę do VIVARO z wymaganiami jak do auta dostawczego, więc nie wymagam wyciszenia jak w limuzynie.
Nadal przy spokojnej jeździe średnia w granicach 7 do 7,5 litra /100 km. Jeszcze nie miałem przeglądu, dopiero za 1000 km. (wymagane 30.000 km.)
Był w zakupie trochę droższy od swojego bliźniaka z firmy RENAULT, ale panuje opinia, że auta niemieckie są solidne, więc wybrałem Opla.
Do chwili obecnej bez najmniejszej awarii itp.
Zadnych problemów w tej kwestii.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TD 100KM 74kW [l/100km]

6,8