Ocena kierowcy - Opel Vivaro A Van z pojedynczą kabiną L1

henio, 17 lat temu
Silnik 2.5 CDTI 146KM 107kW
Rok produkcji 2005
Opel Vivaro A Van z pojedynczą kabiną L1 2.5 CDTI 146KM 107kW 2001-2006 - Oceń swoje auto
jestem bardzo zadowolony, używam vivaro do rozważnego transporotowania towarów, niektórzy chyba myślą że mają samochód sportowy... a później piszą że pali 12-13 litrów/100
bardzo duży moment obrotowy, można spokojnie jechać już od 1400 rpm, powolne skrzywania w mieście można robić już na 3 biegu, często ładuje mu 1400 kg na pakę i nie czuć specjalnie aby silnik się męczył z tym obciążeniem, gdyby tylko miał jeszcze 16 zaworów....
precyzyjna, płynne przełaczanie, 6 biegów dobrze działa z dużym momentem obrotowym, na 6 biegu przy prędkości 130 km/h jest jakieś 2400 rpm i tak można sobie lecieć po autostradzie na niewielkich obrotach
dobrze prowadzi się na prostych oraz na zakrętach, na pusto rzeczywiscie twardy ale to w końcu sam. dostawczy a nie limuzyna
nie narzekam
w porzodku, trasa rzędu 1000 km nie stanowi większego problemu i można ją przyjemnie przejechać, szkoda że kierownica nie jest regulowana w dwóch płaszczyznach
klimatyzacja się przydaje
jak na samochód dostawczy to doskonale, jest naprawde cicho nawet przy większych prędkościach
Spalanie dla mnie rewelacja, średnio spala mi 7,2-7,3l często z obciążeniem ponad tonę
bez niespodzianek
Jak narazie w porządku ale to dopiero 58 kkm przebiegu, słyszałem że skrzynie padają po jakiś 120-130 kkm. Mam nadzieje że moja wytrzyma więcej

On - zużycie paliwa dla silnika 2.5 CDTI 146KM 107kW [l/100km]

7,3