Lista ocen Opel Zafira A 1.8 16V 116KM 85kW 1999-2000 (37) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 54 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Grzesiek
Van 1.8 16V 116KM 85kW
Jest dobrze pod warunkiem, że ma się czysty filtr przeciwpyłkowy(na zimę polecam wyciągać zupełnie), oraz jeśli ma się sprawny przełącznik obiegu zamkniętego. U mnie był z tym problem cały czas był zamknięty mimo iż przycisk sygnalizował co innego (okazało się ze silniczek nie działa od klapki) i parowało na potęgę tylko na klimie dało się jeździć po rozwiązaniu problemu jest ok. Klima wydajna ale musi chodzić cały czas conajmniej na 2 biegu...
~Mihalsky
Van 1.8 16V 116KM 85kW
Nagrzewa się dość szybko (dziś np. przy -10 ciepłe powietrze zaczęło wiać po 10 min. jazdy). Z klimatyzacją jest już trochę gorzej. Po serwisie klimy przy wyższych temperaturach ciężko schłodzić tak dużą ilość powietrza, która znajduje się w środku. Ale nie ma tragedii.
~radoslawza@wp.pl
Van 1.8 16V 116KM 85kW
Klima działała dobrze ale szkoda że nie automat. Wystarczy o nią dbać (włączyć w zimę na kilka minut w tygodniu i na wiosnę uzupełnić gaz). Ogrzewanie bez zastrzeżeń. Nawet na tylnym siedzeniu jest ciepło + za nawiew na tylne fotele.
~BartekG
Van 1.8 16V 116KM 85kW
Bez zastrzeżeń, w zimie grzeje, w lecie chłodzi. Ostatnio zablokował mi się obieg wewnętrzny, ale to drobna, podobno typowa usterka. Można się bez tego obyć, a przypuszczam, że naprawa nie będzie problemem.
~tomek m
Van 1.8 16V 116KM 85kW
ocena przeciętnie jest przeze mnie zawyżona - zimą, bez blokady środkowych wywietrzników tyle szyby bardzo szybko pokryją się parą, klimatyzacja podstawowa działa dobrze
~feniss
Van 1.8 16V 116KM 85kW
może być, auto trzyma ciepło zimą i dość szybko się nagrzewa; nawiew tylni średnio skuteczny; zimą trzeba często włączać klimę by szyby nie parowały gdy siedzą 4 osoby
~Fuksiczek
Van 1.8 16V 116KM 85kW
W z wiązku z powierzchnią w środku schłodzenie samochodu klimą chwile schodzi. Poza tym wszystko jak najbardziej ok.
~MarekOpel
Van 1.8 16V 116KM 85kW
wentylacja dobra klima działa poprawnie nawet w bardzo upalne dni ogrzewanie daje radę ale nie na krótkich dystansach
~kim1972@o2.pl
Van 1.8 16V 116KM 85kW
wentylacja b.dobra ciut w zimie słabo mi sie nagrzewał ale okazało sie ze wina lezala w zatkanej liscmi rurze dolotowej .
~rafal363
Van 1.8 16V 116KM 85kW
typowa bolączka opli to słabe przewietrzanie, to mój 4 opel i zawsze to samo w deszczowe dni albo włączasz klimę albo uchylasz szyber