Ocena kierowcy - Opel Zafira A

zafirka 1,8xe elegance aut +lpg 125kM, 15 lat temu
Silnik 1.8 16V 125KM 92kW
Rok produkcji 2000
Opel Zafira A 1.8 16V 125KM 92kW 2000-2005 - Oceń swoje auto
Inne : ano,że szkopy barany jedne do takiego autka i takiej wzbogaconej wersji wsadzili radioodtwarzacz KASETOWY philipsa z radiotelefonem :D hehehehe tylko po co ta kaseta??? nie panimaju ja tego .Wywaliłem ten wynalazek i wsadziłem pioneera i mi ładnie cyka noi lubię podgrzewane siedzonka :D w zimie to jest lepsze od ogrzewania nadmuchowego
Inne : klima
Układ elektryczny : regulator napiecia
super
dobry silniczek bardzo dobry.Czy na beni czy na lpg nie ma różnic w dynamice mocy.Autko zrywne.Na obrotach 4-5 tysięcy to idzie jak burza :) i pali wtedy niemało :D ale normalna jazda daje miłe wrażenia z pracy silnika-do 80 km/h bardzo cicho 80-110 głośniej powyżej 110 dość glośna praca ale nie tragedia.
to autko w wersji automacik 4 biegi + S dodatkowo ma mozliwość wciśnięcia przycisku ,którego zadaniem jest osłabić moc by można było ruszyć po bardzo śliskiej nawierzchni
Po 90 tysiącach wymieniłem końcówki drążków bo mialy luzy a teaz mam 134kkm zrobione i nic nie trzeba.Autko trzyma sie drogi dobrze-układ TC i ABS pomaga jak trzeba.Ja mam oponki letnie 195/65/15 Uniroyala takie specjalne na mokrą nawierzchnię więc w tym ogumieniu auto sie skleiło z drogą i wypaść z niej to trzeba specjalnie skręcić na hama.Zimowki Continentala dają znakomite efekty.Zastrzeżenie mam tylko do bocznych podmuchów wiatru.jako że autko wyższe od np kombi to jak wieje o sie czuje to na kierownicy (tak spycha) ale to nie jest wielkim problemem.
Ach te słupki przednie wrrrrr!!! to jakis pacan wymyślił.Trzeba uważać na lewy słupek bo umie dużo schować i pieszy może byc zagrozony ale idzie się nauczyć uważać.Poza tym dobiazgiem wszystko dobrze widać.
Poniewaz mam autko w automacie w wersji elegance wszystko bdb.Podlokietnik stworzony do tej wersji.Rąsia na podłokietnik albo nóżce kobietki hihihi choć w manualach to na pewno przeszkadza.ale bardzo wygodne.W drzwiach kierowcy jest występ w tapicerce więc tam świetnie leży przedramię (nie trzeba wystawiać łokcia ;P za szybkę.Tak więc lewa rąsia na drzwiach prawa na podlokietniku dlonie na kierownicy na dole i nic sie nie męczy i wygodnie się pogina :D.Wszystko elektryczne mam więc oceniam tą wersję bardzo dobrze
Ogrzewanie było super ale coś sie przypchało w tym roku-chyba nagrzewnica jest lekko przypchana albo niepotrzebnie wsadziłem termostat zamiennik i mam za swoje.Nie mniej nagrzewa mi autko do 20 stopni w dłuższej trasie bezproblemowo. Klima schładza super-mam manualna klimę ale nie narzekam bo ustawie sobie tak jak lubię.
nic do zarzucenia.Pełno miejsca.Powiem tak:idzie wsadzic do niego 2 rodziny:2 malych szkrabow w fotelikach+jedna babcia+rodzice jedni+rodzice drudzy+do każdego po dużej torbie+dwa wózki dla dzieci+parawan plazowy+parasole plażowe+piłki i materace dmuchane.Żeby to wszystko wlazło konieczny jet kosz na dachu.Tak pojechalismy sobie na wakacje i spalił wtedy jeszcze na benzynce tak za 120pln w jedna stronę -400km.Czyli ekonomiczny silniczek dla dużych ładowności.
najcichszy do 80km/h potem glosniej
aktualnie kosztuje mnie 30 groszy na 1 km jazdy.Mam założoną sekwencje landirenzo więc odpalam na beni a przełącza się sam na gaz po czasie.Spalanie w zimie to doszło do 32pln na 100km w lecie spada do 28pln zaleznie od ceny paliw.W litrach to tak okolo 10 litrow gazu +1 litr benzyny na 100km w zimie było.Teraz spada. Naprawy klima klima klima chłodnica padła mi drugi raz-może bubel mi zalozyli-oryginalna wytrzymala 6 lat a zamiennik niecaly rok.Teraz mam jeszcze jeden inny zamiennik i dziala jak padnie to nic tylko oryginal trza brać.Termostat wymieniany po 7 latach :) końcówki dążków raz,opony dalem nowe,standardowo oleje,filtry raz na 10.000km
teraz mozna to auto wyrwać za mniej niż 20 tysięcy-nadeszły piekne czasy. No i powiedzmy sobie szczerze-to auto jest wizualnie ładniutkie poprostu i jakby w nim było webasto ahhhh albo choć podgrzewana przednia szybka to już nic do szczęścia nie trza. Auto zdecydowanie rodzinne
nie odnotowałem
tylko ta klima-podobno pod wiatrakiem słabo się wentyluje chłodnica i dlatego tam naszybciej łapie nieszczelność-chyba to prawda. Raz padł mi regulator napięcia firmy bosh-podobno tak umieją znienacka i chyba mialem pecha ale nowy identyko wstawiłem i dziala bezproblemowo

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.8 16V 125KM 92kW [l/100km]

11,5