Ocena kierowcy - Opel Zafira A

zafirka gites, 18 lat temu
Silnik 1.8 16V 125KM 92kW
Rok produkcji 2000
Opel Zafira A 1.8 16V 125KM 92kW 2000-2005 - Oceń swoje auto
Bardzo dobre auto dla rodziny.Jeśli jesteś młody i lubisz szybką jazdę albo wypas szpan to zapomnij o zafirze i kup corvete albo cóś
Jeżeli się jedzie pojedynczo to jest jak na vana nieźle ,jest cicho ale jak wsiądą do niego 4 osoby to już sie czuje że osłabł-myślę że brakuje ze 20 kM no i tak obciążony troszkę buczy niskim tonem co troszkę jest męczoce przy dłuższej jeździe-szczególnie wyczuwalne pod male wzniesienie.Może dlatego że automatyczna skrzynia bo taką mam
Mam automacik.Jest fajnie bo nic nie trzeba i wszystko ok.Przycisk S port daje rade np przy wyprzedzaniu i przy jeździe po mieście.Wydaje mi się że mniej pali wtedy bo szybciej się to tej biednej 50km/h dochodzi.Skrzynka nie robi problemów żadnych.
Prowadzi się zafirkę dość dobrze.Żle znosi podmuchy boczne wiatru.Od razu się czuje i trzeba nadrabiać ręcznie chęć autka do zjechania z drogi.Jak nie wieje to o.k.Na mokrym o.k. na śliskim o.k. oczywiście przy odpowiednim ogumieniu
Niestety tylko dobrze bo te słupki to projektował jakiś kretyn - ja bym go za to ....(wiecie).Zdarzyło się kilka razy przez nie ostro stanąć bo nic nie widać szczególnie jak jakiś zakręt do tego dojdzie ale idzie przywyknąć.
Jest wygodnie wszędzie.Mam podłokietnik - nie taki jak w vectrze hehe - ten przynajmniej pasuje pod łokieć.Tutaj wszystko jest o.k.
W zimie nagrzewa się od spod domku do ciepełka że można zdjąć rękawiczki jakieś 7 minut.Mam podgrzewane siedzenia i to jest chyba w tym ogrzewaniu najlepsze,jeszcze tylko podgrzać jakoś lodowatą kierownicę bo mi kostnieją rączki.może założę webasto :) w lecie klima w upału ledwo daje radę a skuteczna zaczyna być dopiero po dłuższej jeździe tak że nawet umie być zimno.
Duuuuuuużo miejsca - zaskakująco duuuuuuuuuuuzo.SUPER
Coś mi brzęczy i nie wiem gdzie,niby w fotelu za mną albo gdzieś w słupku bocznym nie wiem naprawdę co to - normalnie myślałem że to głośnik popierduje ale ni.Jak to ople mają zawsze coś świerszczy ale da radę.Przy 150/h hałas duży przy 80/h nie wiem czy jest silnik-taki urok automatu chyba
kurcze nie wiem jak inne vany ale ten co mam bierze średnio 9 l/100 wg kompa a wg mojego portfela od 0,36do0,41 groszy na kilometr zależy od paliwa,temperatury i stylu jazdy.Można się nauczyć jeździć nią tanio ale trzeba uważać najlepiej słuchać silnika czy coś próbuje burczeć jak cicho to jeszcze tylko zerknąć na kompik i już wiadomo.Ale tanio nie jest niestety a gzu nie założę nigdy
Ale mogło by być tańsze.Ja za tyle co chcą zafirki 2 nie wezmę,poczekam na używkę dwu-trzyletnią
drobiazgi to te świerszcze i jakieś trzaski czasem czy skrzypnięcia niewiadomo skąd -chyba te plastiki
mam chyba szczęście bo mało awarii.Autko zwiezione z austrii stan 84tyś do 105 tylko podstawowe rzeczy i raz przepaliłą się opornica od ogrzewania i grzało tylko na 4 a na 1,2i3 nie

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 16V 125KM 92kW [l/100km]

9,5