Ocena kierowcy - Opel Zafira A

Silnik 2.0 DI 16V 82KM 60kW
Rok produkcji 2000
Opel Zafira A 2.0 DI 16V 82KM 60kW 1999-2000 - Oceń swoje auto
Inne : Wszystko!
Fanem modelu jestem od dziecka, czyli od 1999 roku. Auto powaliło mnie na kolana. Ponadczasowa sylwetka, ładne wnętrze. Bardzo odprężająca pozycja za kierownicą, komfortowe zawieszenie. Wsiadłęm do tego auta i się zakochałem. Jedynie plastiki mogłyby być lepsze ale najważniejsze, że nie skrzypią podczas jazdy. Szczerze to droższe VW się często chowają.
Mimo tego, że odradzano mi ten silnik nie czuje się braku mocy, nie wiem kto napisał, że trzeba pasa startowego do wyprzedzania. Bardzo ładnie ciągnie w zakresie od 90-160km/h na piątym biegu. Poza tym małym kosztem i prostym sposobem po części wykonywalnym w domu można zrobić z niego zwykłe DTI. Awaryjność? Na razie nie mogę ocenić bo to mój pierwszy 1000 km.
Jak to Zafira, problem z jedynką, którą trzeba wbijać z dwójki, mimo tego małego błędu skrzynia łatwo wyczuwalna i przyjemna, mogłaby jedynie lżej chodzić. Ale cóż każda Zafira z 2000 roku ma podobny problem.
Nie ma co ukrywać. Auto z płynami, które waży ponad 1500 kg prowadzi się jak zwykła osobówka, brawo za zawieszenie!!!
Jedyny mankament to słupki przednie ale czego oczekiwać od Vana? Widoczność zadowalająca, prawie doskonała.
Nic dodać nic ująć. OPEL!!! Wszystko pod ręką gdzie powinno być!
Wszystko jak powinno być, szyby nie parują nadmiernie, nagrzewa się tak jak powinna.
Miejsca jest tyle, że podróżując w pojedynkę czuję się wręcz samotny :)Mega przestrzenne auto!
Diesel... klekot słychać ale nie ma tragedii i daję dobrą czwórkę.
Biorąc pod uwagę masę auta to spalanie jest naprawdę przyzwoite! 6,7l/100 km w cyklu mieszanym w części zimnym silniku to dobry wynik.
Mogłyby być tańsze w stosunku do rocznika ale niestety, za dopracowaną markę się płaci.
Jak na razie dobrze, zobaczymy po kolejnym tysiącu. Nic nie wskazuje na poważniejsze awarie.
Póki co żadnej ale to pierwszy 1000 km. Ale wierzę w to autko.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 DI 16V 82KM 60kW [l/100km]

6,6