Ocena kierowcy - Opel Zafira B

mr, 11 lat temu
Silnik 1.7 CDTI ecoFLEX 125KM 92kW
Rok produkcji 2009
Opel Zafira B 1.7 CDTI ecoFLEX 125KM 92kW 2007-2013 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo dobra kultura ptacy i osiągi jak na ten silnik, podobno to wychwalana konstrukcja z Isuzu
wcześniej jeździłem zafirą A 2.0 DTI 101KM więc nowa wypada zdecydowanie lepiej. Może jest trochę sztywniejsza ale to może przez opony albo mniej wyrobione zawieszenie
bardzo płynna i równa praca silnika, jak na tą pojemność i masę byłem mile zaskoczony przyspieszeniem
chodzi precyzyjnie, chyba trochę krótki I bieg dobre przyspieszenie na IV biegu, V niezła a VI do jazdy powyżej 120km/h
mam szerokie opony niski prowil i 17 cali więc w koleinach trochę pływa za to na dobrej drodze trzyma się super
jak to w vanie, mam czujniki z przodu i z tyłu więc nie ma problemu, oczywiście jak w zafirach lewy przedni słupek trochę zasłania
tu niektórych przycisków i pokręteł trzeba szukać, skomplikowane przełączanie z eco na klimę
klima pracuje dobrze a ogrzewania jeszcze nie przetestowałem (nie użytkowałem jeszcze go zimą)
bardzo dużo miejsca, pojemny bagażnik wygodne fotele (nawet te w bagażniku) oczywiście środkowy fotel mniejszy
bardzo dobra kultura pracy silnika CR najnowszej generacji powoduje, że wewnątrz jest bardzo przyjemnie nawet na wysokich obrotach
zużycie paliwa jest ok, trochę chyba filtr dpf podciąga i klima. Cieżko zejść w trasie poniżej 5l/100km średnio na autostradzie z klimą i pod obciążeniem przy prędkości 130-140km/h około 6 do 6,4l/100km. Nie przetestowałem go w jazdach tylko miejskich.
kupiłem ją bardzo tanio bo 3 letnia wyszła mnie 34tys zł jest zadbana z małym przebiegiem więc narazie jestem zadowolony
na razie na szczęście nic a zrobiłem 6tyś km
też nic