Ocena kierowcy - Opel Zafira B

Rok produkcji 2008
Opel Zafira B 1.7 CDTI ecoFLEX 125KM 92kW 2007-2013 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo kiepski silnik, nie polecam
Silnik : Wymiana czujnika ciśnienia - wyłączało turbinę
Uważam, że auto nie jest złe, ale drugi raz nie kupił bym z silnikiem 1,7 125KM bardziej polecam 1,9 150 KM, gdyż wcześniej posiadałem ten model. Mała widoczność w lusterkach boczny - dobrze, że są czujniki parkowania, bardzo kiepski montaż 6 i 7 fotela.
Uważam, że jest to chyba najgorszy silnik. Duża turbodziura, elastyczność bardzo kiepska do 2 tyś obr., powyżej już lepiej, dużo paliło 7,8 l przy prędkości 90 km/h. Po zmianie oprogramowania auto zachowywało się jak byłby silnik 1,9 150 KM. a spalanie spadło na poziomie 4,8 na trasie do 120 km/h, elastyczność auta zmieniła się już przy 1500 obr/min auto reaguje na pedał gazu. Przed zmianą oprogramowania auto miało 110KM a powinno mieć 125, po zmianie miało 150KM.
Skrzynia w miarę dobrze, czasami tylko jak wbija się piątkę to haczy o 3.
Układ jezdny uważam ,że jest dobry
Ogrzewanie działa dobrze, klimatyzacja - zbyt duże różnice temp. między jednym stopniem, a drugim.
Przestrzeń dla kierowcy uważam, że jest bardzo dobra jak i dla kierowcy tak i dla pasażerów. W porównaniu z VW Touran w Zafirze jest więcej miejsca zwłaszcza z tyłu.
Wyciszenie uważa m za dobre - dobrze wygłusza nierówności.
Po zmianie oprogramowania zużycie paliwa spadło na przyzwoitym poziomie. Przed zmianą wynosiło 7,8 przy prędkości 90 km/h, po zmianie przy 90 km/h wynosi 4,3 l; przy 120 km/h - 4,8 l. Przy prędkościach autostradowy 140 - 160 km/h - spalanie wynosi 6,5 l.
Jak na razie brak drobnych usterek.
Wydaje mi się, że chyba czeka mnie wymiana filtra DPF albo zawór EGR. Czasami włącza się kontrolka i spada moc auta. Wymieniłem czujnik ciśnienia, który był odpowiedzialny za turbinę - wyłączała mi się turbina.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.7 CDTI ecoFLEX 125KM 92kW [l/100km]

5,3