Ocena kierowcy - Opel Zafira B

AG, 15 lat temu
Silnik 1.9 CDTI ECOTEC 100KM 74kW
Rok produkcji 2007
Opel Zafira B 1.9 CDTI ECOTEC 100KM 74kW 2005-2009 - Oceń swoje auto
Wystawiam ocenę 4+.Rewelacyjny samochód rodzinny,brak problemu z pakowaniem na wczasy.Mam go od 14m-cy i naprawdę jestem bardzo zadowolony.Im dłużej nim jeżdżę tym bardziej doceniam jego zalety.
Poniżej 2000 obr. tragedia ,wyżej całkiem żwawe autko.Trzeba się przyzwyczaić i nie schodzić zbyt nisko z obrotami.Przy przewadze krótkich tras często przepala się filtr cząstek stałych(średnio co 1500-2000)spalanie wzrasta na kilka minut do 13l
bardzo krótka 1 i 2.Przy 120km/h wrzucasz 6 idalej ciągnie-rewelacja
bardzo dobrze się prowadzi (tak jak kompakta)
Trzeba bardzo uważać na przednie słupki(są dość szerokie)bardzo łatwo niedostrzec np.rowerzysty
Wszystko pod ręką ,dobrze rozmieszczone.Ogromny minus za brak uchwytów na napoje,kierowca i pasażer nie mają co zrobić z kubkami.Hamulec ręczny-mnie akurat bardziej pasuje niż taki tradycyjny.
trochę czasu musi upłynąć zanim nagrzeje się wnętrze, ale w końcu to "kawał" auta
na brak miejsca to akurat nie można narzekać.Ogromny bagażnik(po przesunięciu tylnej kanapy można przewieść nawet niewielką szafę).Kilka razy korzystałem z dodatkowych siedzeń
Jeżdzę dość szybko-średnie spalanie to 7 litrów.Wmieście spokojnie można osiągnąć 8,0.Na długich trasach przy żółwim tempie można osiągnąć 5.9-6.2 litra.Za pierwszy przegląd zapłaciłem 580 zł(z wymianą filtra przeciwpyłkowego)
Zapłaciłem 83900.Uważam ,że tej klasy samochód powinien kosztować dużo mniej
brak jakichkolwiek usterek