Ocena kierowcy - Opel Zafira B

piterwola, 13 lat temu
Silnik 1.9 CDTI ECOTEC 100KM 74kW
Rok produkcji 2007
Opel Zafira B 1.9 CDTI ECOTEC 100KM 74kW 2005-2009 - Oceń swoje auto
Karoseria : Przestrzeń dla kierwocy i pasażerów, silnik.
Układ elektryczny
Samochód spełnia moje oczekiwania, na chwilę obecną nie mam również żadnych problemów z DPF-m, wypala się w trakcie dojazdów do pracy, dojeżdżam ok. 25 km w jedną stronę.
Jest to moja druga ocena, pierwszą napisałem w kwietniu 2010, po sprowadzeniu samochodu, obecnie przejechałem 21.000 tys.km od kupna samochodu,100 koników wystarcza do normalnej jazdy, nawet z pełnym obciążeniem.
Czasami haczy przy zmianie biegów.
Sztywny, dość twardy, pewny w prowadzeniu
Dobra, siedzi się trochę wyżej.
Wszystkie przełączniki w zasięgu ręki, radio, telefon, komputer pokładowy obsługiwany z kierownicy.
W zimę dość długo nagrzewa się wnętrze, fajny dodatek w postaci ogrzewania foteli, w lato klima radzi sobie.
Pięć dorosłych osób jedzie swobodnie.
Słychać trochę silnik.
Myślałem że przy tej masie samochodu ponad 1600 kg spalanie będzie większe. W zimie spalanie troszkę większe średnio 1-1.5 litra.Ceny części w tym dobrych zamienników są do zaakceptowania.
Ok.
Kupiłem przy przebiegu 153000. Po przejechaniu 4000 po Warszawskich ulicach do wymiany 1 łącznik stabilizatora przód.
Przy przebiegu 160000 padł alternator, koszt nie poraża w Bendiksie w Łomiankach, przy zwrocie starego alternatora, nowy z gwarancją za 500zł.
Dziennik kosztów dla Opel Zafira B 1.9 CDTI ECOTEC 100KM 74kW
7,9