Ocena kierowcy - Opel Zafira B

Bart, 14 lat temu
Silnik 1.9 CDTI ECOTEC 120KM 88kW
Rok produkcji 2007
Opel Zafira B 1.9 CDTI ECOTEC 120KM 88kW 2005-2012 - Oceń swoje auto
Inne : Zafire świetnie się prowadzi!
Ogólnie jedstem zadowolony! Autko nie zawiodło mnie nigdy i oby tak dalej! Na minus to duże spalanie, fatalne serwisy i filtr cząsteczek stałych.
Ogólnie jest ok! Cichy,elastyczność też jest w porządku, autko przyspiesza na każdym biegu.
Biegu wchodzą płynnie. Najwyższa ocena jest za 6 bieg przez co na austostradach jest bardzo cicho i silnik nie jest żyłowany na wysokich obrotach. Czasami problem jest ze wstecznym biegiem, ale wystarczy ponownie wysprzęglić i już wchodzi bez problemów.
Znakomicie! Podobno jest to najlepiej prowadzący się Van. Taki roazpisują się czasopisma motoryzacyjne i mają racje! Zafira B świetnie się prowadzi i jest przewidywalna. Na zakrętach jest jak przykejona do asfaltu.
Widoczność ograniczają przednie słupki ale to chyba standart we wszystkich Vanach. Można się przyzwyczaić.
Wszystko jest na swoim miejscu. W kole kierownicy można sterować radiem oraz komputerem pokładowym. Przyzwyczajenia wymaga obsługa klimatyzacji oraz kierunkowskazów. Moim zdaniem kierunkowskazy są bardzo pomysłowe i mnie bardzo odpowiada aby za jednym dotknięciem zaświecił się trzykrotnie.
Klima automatyczna świetnie chłodzi. Fajna jest funkcja nawiewu na przednią szybe, po wciśnięciu jednego przycisku przednia szyba odparowywuje w ciągu paru sekund gdyż nawiew jest na maxa.
Jestem dość wysoki i \"duży\" ale przestrzeni mam wystarcząjąco. Fotel kierowcy można regulować w każdym kierunku. W długich trasach pomoga regulacja odcinka lędźwiowego.
W środku jest bardzo cicho za równo na zimnym silniku jak i przy wyższych prędkościach na autostradach.
To największe rozczarowanie tego samochodu. Mam stosunkowa lekką nogę i nie jestem demonem prędkości i przyśpieszenia mimo to auto pali ponad 7 litrów na trasie i ok 9 w mieście!!! TRAGEDIA!!! Zgłaszałem problem w serwisie ale onie zawsze twierdzą, że wszystko jest ok! Zreszta serwisy Opla to porażka!!!
Auto leasinguje i przez to uzyskałem korzystną cene. Myśle, że Zafira jest warta tych pieniędzy.
W czasie 2 lat i 80000 nic szczególnego się nie zepsuło. Raz komputer pokładowy zwariował i pokazywał głupoty. Po paru wizytach w serwisie udało się problem usunąć. Ale po raz kolejny musiałem odwiedzać fatalny serwis Opla!
Na razie i mam nadzieje, żę tak pozostanie nic poważnego się nie wydarzyło. Auto służy mi niezawodnie.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 CDTI ECOTEC 120KM 88kW [l/100km]

7,7