Ocena kierowcy - Opel Zafira B

marcin, 5 lat temu
Silnik 1.9 CDTI ECOTEC 120KM 88kW
Rok produkcji 2005
Opel Zafira B 1.9 CDTI ECOTEC 120KM 88kW 2005-2012 - Oceń swoje auto
Inne : Jakość wykonania. Naprawdę porządne wykonanie. Mam wersję COSMO z tapicerką pół skórzaną. Fajnie działa wbudowana navigacja , a aktualizacja kosztuje 50zł.
Samochód użytkuję od trzech lat. Sprowadzony z Danii z przebiegiem 211,000 km. Przejechałem nim 12,000km , bez żadnych niespodzianek. Dwa wyjazdy do Chorwacji, długa podróż bez bólu pleców drętwiejących nóg. Koszty utrzymania nie porażają. Minusem jest filtr DPF który co jakiś czas się wypala automatycznie i wtedy trzeba czekać na zakończenie cyklu.
Prosta konstrukcja fiata. Jak narazie żadnych nagłych awarii. Musiałem wymienić podkładkę pod wtryskiem bo zaczął lać. Podkadka za 5 zł , a robocizna 250zl.
6 biegów, rewelacja na trasie. Przy szybkiej zmianie biegów zdarza się jej haczyć.
Bez zarzutu. Dobrze tłumi nierówności. Wygodny.
Tutaj się opel nie popisał. Krawędź pokrywy bagażnika, doły drzwi, progi. Trzeba kontrolować na bieżąco. Tam lubią pojawiać się ogniska rdzy.
Duża powierzchnia szyb. Minusem są szerokie słupki szyby przedniej.
Na 5+. Z przodu mieszczą się nawet koszykarze, z tyłu trochę słabiej ale nie jest źle. Co ciekawe na dwóch dodatkowych fotelach w bagażniku całkiem wygodnie podróżują osoby do 150 cm. Bagażnik naprawdę pojemny.
Jest dobrze. Klima daje radę. Szyby nie parują.
Jak pisałem wyżej, jest dobrze.
Bez uwag.
Jak na razie nie mam zastrzeżeń. Koszt wymiany oleju i wszystkich filtrów (materiały i robocizna) 450zł. Łączniki stabilizatorów 142zł z wymianą.
Za te pieniądze naprawdę warto. Samochód wygodny, pakowny, i w sumie ekonomiczny.
Poza łącznikami i podkładką pod wtryskiem - NIC !
Brak :) ( oby tak dalej )

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 CDTI ECOTEC 120KM 88kW [l/100km]

7,2