Ocena kierowcy - Opel Zafira B

mkmal, 11 lat temu
Silnik 1.9 CDTI ECOTEC 150KM 110kW
Rok produkcji 2006
Opel Zafira B 1.9 CDTI ECOTEC 150KM 110kW 2005-2012 - Oceń swoje auto
Inne : Pozytywnie - nic...
Karoseria : Pojawiają się drobne ogniska \"rudej\"
Silnik : EGR do czyszczenia co jakiś czas
Nie mogę jakoś przekonać się do tego auta. W sumie poprawne, ale nudne i bez polotu. Poza tym zupełny brak schowków, plastki średniej jakości, hałas od silnika i różne drobiazgi trochę nie pozwalają mi cieszyć się tym samochodem.
Pierwszy i prawdopodobnie ostatni diesel. Nie to, żeby cokolwiek złego się z nim działo. Wręcz przeciwnie - poza drobną usterką przepustnicy wszystko jest w porządku. Po prostu nie odpowiada mi specyfika pracy turbodiesla. Poza tym silnik mocny i dzięki niemu auto dosyć żwawo porusza się po drogach. Idiotyczny filtr spalin DPF, który wypala się w najmniej oczekiwanych momentach (dziękuję wam, ekoterroryści!)
Chyba najlepszy element tego auta. Doskonały, 6-cio biegowy automat z możliwością manualnej zmiany. Działa szybko i sprawnie. Jako zwolennik automatów mogę go polecić każdemu.
Szału nie ma. Tragedii co prawda też nie, ale jakoś nie mam zaufania do tego zawieszenia. Dosyć twarde i głośne.
Przednie słupki to ktoś chyba na złość kierowcom zaprojektował. Kiedyś chyba \"trafię\" pieszego na przejściu albo inny samochód na skrzyżowaniu... Do tyłu też tragedia. Dobrze, że chociaż na boki coś widać :)
Co tu się rozpisywać - niemiecki porządek. Wszystko pod ręką. Trochę małe przyciski i niezwykle skomplikowana obsługa radia. Średnio wygodna pozycja za kierownicą. Ale generalnie jest ok.
Niczym specjalnym się nie wyróżnia. Latem chłodzi, zimą grzeje. Szyby nie parują za bardzo, więc jest dobrze.
Hmmm... Ja wiem, że to tylko podwyższony kompakt, ale mogłoby być bardziej przestronnie. Kupione z myślą o podróżowaniu w zestawie 2+2. Jednak jakoś dużo miejsca w przedziale pasażerskim nie ma. Dobrze, że dzieciaki na razie małe... Za to bagażnik spory.
Diesel daje po uszach, nie ma co. Przestałem nawet radia słuchać w samochodzie, bo harmoniczne pochodzące od silnika zagłuszały mi dobry odbiór audio. W sumie do prędkości około 150km/h jest znośnie.
Tak zwany \"dwie twarze\". W mieście żlopie paliwo jak szalone, w trasie mistrz oszczędzania. No ale automat z przekładnią hydrokinetyczną robi swoje, więc nie narzekam. Wiedziałem z czym to się wiąże.
Chyba w sumie nie jest źle. Za stosunkowo nieduże pieniądze dostajemy kawałek poprawnego samochodu z niezłym wyposażeniem.
Na szczęście nic poza elementami eksploatacyjnymi sie nie dzieje.
Odpukać - jak na razie nic.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 CDTI ECOTEC 150KM 110kW [l/100km]

7,8