Ocena kierowcy - Peugeot 1007

zadowolony, 14 lat temu
Silnik 1.4 i 75KM 55kW
Rok produkcji 2005
Peugeot 1007 1.4 i 75KM 55kW od 2005 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Trochę się bałem, że będzie nietrwałe, ale narazie odpukać wszystko gra.
Wyjątkowy samochód na polskich drogach mimo kilku braków - super autko. Jak na mały samochód to wysoka pozycja za kierownicą i sporo miejsca z przodu to dla 2 osób wystarczający atut. Bagażnik znośny i dosyć pojemny po złożeniu siedzeń. Ciężko będzie się z nim rozstać.
Nie ma się co nastawiać na wyścigi, jednak do spokojnej jazdy po mieście w zupełności wystarcza. Żeby zachować dosyć dobrą dynamikę trzeba trzymać obroty na poziomie 3000-4000, co przekłada się oczywiście dosyć mocno na wzrost spalania.
Całkiem sprawna, trzeba uważać na wsteczny, przy delikatnym gazie silnik lubi zgasnąć.
Jak dla mnie rewelacja, może wynika to z faktu, że wcześniej jeździłem \'prawie\' samochodem. Nierówności co prawda wybiera dosyć głośno, ale samochód sprawia wrażenie jakby płynał. Czysta przyjemność z jazdy.
Widoczność byłaby doskonała, gdyby nie przednie słupki, które w niektórych sytuacjach pogarszają ocenę sytuacji - jednak można się do tego przyzwyczaić
Tutaj mam najwięcej zastrzeżeń. Przyciski otwierania szyb przy częśto mylą się z przyciskami otwierania drzwi. Bardzo ciężko dosięgnąć do przycisków zegara. Tylna półka dosyć mocno przeszkadza przy pakowaniu bagażnika. Trochę tego jest, ale jest też dużo plusów. Największy drzwi - wsiadanie to bajka, nawet mając brzuch 9-miesięcznej kobiety!
Nie mam zastrzeżeń, parowanie szyb nie jest problemem, tak samo nagrzewanie wnętrza zimą
Dla wszystkich wygodnie - doskonale jak na tą klasę samochodu.
Cichy i przyjemny dźwięk silnika dobiega do środka, ale zupełnie to nie przeszkadza. Słychać trochę zawieszenie, ale się nie czepiam.
Jak na te gabaryty samochodu i wielkość silnika jest w porządku. Co prawda trochę mi zajęło żeby się nauczyć jeździć oszczędnie, ale się da. Obecnie w jeździe miejskiej schodzę do 7.2/100km. Co do przeglądów i napraw - Tico było o wiele tańsze ;-)
Nowy jak dla mnie za drogi, ale używany już wart zakupu.
Jest jednak trochę problemów z drzwiami. W lecie zdarza się, że nie chća się otworzyć automatycznie, trzeba im wtedy pomóc (najpewniej kwestia kurzu). W zimie znowu mają tendencje do niezamykania się (śnieg, wilgoć). Ogólnie i tak są rewelacyjne :-) Poza tym nie stwierdziłem innych problemów.
Jak na używany samochód i przejechanie 14000 km super - jedyna naprawa to wymiana końcówki drążka kierownicy. Mam nadzieje, że dalej będzie równie dobrze.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 75KM 55kW [l/100km]

6,8