Ocena kierowcy - Peugeot 1007

r0b0, 17 lat temu
Silnik 1.4 i 75KM 55kW
Rok produkcji 2005
Peugeot 1007 1.4 i 75KM 55kW od 2005 - Oceń swoje auto
Autko nieprzeciętne. Ni to kompakt ni to wan ni to maluszek. Wszytkiego po trochu ale ten koktajl wypada wyśmienicie. W dobie aut projektowanych w pośpiechu, na jedno kopyto, pozytywnie się wyróznia. Na pewno znajdzie zwolenników ( jednego już ma ;-)) ale i wielu wrogów. W tym autku poczujesz się trochę jak z innej bajki. Ale to dobra odmiana. I nie trzeba zmieniać biegów- w mieście sprawdza się bardzo dobrze. Sąsiad cię nie zatłucze, że drzwi mu obiłeś na parkingu (chyba, że z zazdrości). Zdecydowanie jednak odradzam to autko białym kołnierzykom i szerokim karkom. Będzie ich uwierać.
Mimo tego, że autko małe silnik cichutki. Byłem mile zaskoczony. Elastyczność trochę nie na mój but - zaszaleć się nim nie da. W końcu jednak samochód ma jeździć po mieście, z tą myślą go sprezentowałem mojej kobiecie.
Automat - czego tu wymagać. Dla mnie średnio moja żona za to jest zachwycona. Całe szczęście można przełączyć na manual (bo usnąłbym za kierownicą). Kultura pracy - jak najbardziej ok.
Trzyma się drogi, nie odczuwa się, że to autko jest trochę wyższe niż zwykłe maluszki. W zakręty wchodzi ok, jeszcze nie zdarzyła się jakaś przykra niespodzianka. Na nierównościach komfort jest "ograniczony" ale za to nie ma odczucia "pływania" auta.
Super. Wszystko, wszędzie i bez przeszkód. Tylnia szyba lekko przyciemniana (super patent), przy lusterku wstecznym mały ale przydatny gadżecik - drugie lusterko do obserwacji pasażera z tyłu (wykorzystywane bardzo często :-)). Szklany dach i szyberdach - robi wrażenie. Lusterka boczne mogły być trochę większe - niby wszystko widać ale.... No i nie ma widoczności pod podłogą ;-)
Wszystko na miejscu, pod ręką. Mimo niewielkich gabarytów jest nieźle. Jak chcesz zapaść się pod ziemię to... w podłodze też jest schowek. Drzwi - czad. Mimo deszczu nigdy nikt nie zmókł w tym autku. I na każdym parkingu wysiądziesz. Schowki, przegródki itp - pełno tego ale nie zginiesz w różnorodności. Dla tych co lubią miec pod ręką wszystkie drobiazgi - super. Dla innych przesyt (ale jak w damskiej torebce czy plecaku.
Klima działa szybko, bez większych problemów ale i bez rewelacji. Z racji, że autko mocno przeszklone w gorący dzień trwa to trochę dłużej - ale sprawdza się. Przednia szyba nigdy nie była długo zamglona przy rannym wstawaniu (ech ta jesień). Dobrze ale do ideału jeszcze brakuje.
Duży, mały, gruby czy chudy - nie ma problemu. Wygody, eronomiczny, trzymający w zakrętach fotel kierowcy wraz z regulowaną jak chgcesz kierownicą. Pasażer z boku też ma pole do popisu. Z tyłu masz wybór -albo wieziesz dużego/dużych pasażerów albo masz bagażnik. Fotele są indywidualnie przesuwane, regulowane, demontowane. Bagażnik mikrusi ale to nie jest auto do przeprowadzek ;-)
Przy 80 km/h da się rozmawiać bez krzyku ;-) Silnik słychać ale jest dobrze wyciszony. Przy większych prędkościach daje się we znaki szum powietrza.
To co pisze producent można między bajki włożyć. Chcesz mieć nieprzeciętne autko to wlać do baku też musisz nieprzeciętnie (ale w ramach zdrowego rozsądku). Co do kosztów przeglądów - jak w całej sieci Peugeota, napraw jeszcze nie było więc trudno mi coś powiedzieć.
Auto kupiłem w promocji rocznika 2005 pod koniec wiosny 2006 za ok 65% ceny katalogowej (bogato wyposażony) i uważam za strzał w dziesiątkę. Gdybym jednak miał za nie zapłacić ponad 65 tys głęboko bym się zastanowił... i kupił inne. Ale nieprzeciętność kosztuje.
2 razy komputer zgłupiał i nie można było pilotem zamknąć drzwi. Na szczęście po ręcznym zamykaniu wszytko z powrotem działało. Od razu po kupnie auta trzeba było naprawiać szyberdach - ale to podobno wada występująca w wielu 1007 i właściciele byli wzywani do wymiany kpl wkrętów. Od tamtej pory (4 miesiące) nic się nie dzieje.
Na razie nic.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 75KM 55kW [l/100km]