Ocena kierowcy - Peugeot 1007

Chomigh, 17 lat temu
Silnik 1.4 i 75KM 55kW
Rok produkcji 2005
Peugeot 1007 1.4 i 75KM 55kW od 2005 - Oceń swoje auto
Dla mnie bajka!!! Doskonałe autko zarówno do miasta jak i na trasę. Mógłby mieć jedynie nieco mocniejszy silnik (ale 1,4 też do zniesienia). Przez zbyt duże spalanie oraz wysoka cenę zakupu jedynie 4,75. Reszta bez zarzutów.
Jak na autko o tej wadze sprawia się calkiem dobrze. Powyżej 3tys. obrotów ładnie przyśpiesza.
2-Tronic, niby inteligentna, ale.... Ma swoje minusy i plusy: Z minusów: Słabe pryśpieszenie w automacie; Wysokie spalenie (wbrew opinii producenta) Z plusów: Nie "ciągnie" na postoju jak zwykły automat; W trybie auto i tak można zmieniać biegi; Wygoda i beztroska posiadania automatu (w tym brak sprzęgła). Dla każdego coś dobrego...
Strasznie twarde zawieszenie, ale za to "nie wozi" na zakrętach pomimo, że samochód jest wysoki (nie jak ten "nie pokonał łosia" mercA). Dla mnie OK.
Prawie jak w akwarium... Brakuje jedynie szklanego dachu i podłogi. A tak naprawdę to na początku przeszkadzał mi jedynie brak widoku przodu maski, ale to było dawno.
Multum schowków i schoweczków. Wszędzie można bez problemów dosięgnąć. Z przedniego fotela pasarzera biurko - baja. Drzwi Sesame poprostu rewelka-jeżeli przejdziesz brzuchem koło lusterka to wysiądziesz gdziekolwiek!! Miałem tylko jedem problem-gdzie zamontować CB (ale to nienależy do standardowego wyposarzenia)
Zimą nagrzewa się w 5-10min (w zależności od mrozu) - co nie jest źle. Latem klimka (manualna) chłodzi jak sie patrzy. Szkoda, że nie mam automatycznej
Niski, wysoki, chudy, gruby... każdy znajdzie tu dla siebie miejsce. Z przodu lotnisko, na tylnych siedzeniach wygodnie jak na siedzeniu pasarzera z przodu.
Silniczek cichuteńko mruczy... Powyżej 100km/h dodatkowo leki szum wiatru. Ale wszystko znośnie-radyjko gra cicutko i wszystko szlyszę.
Peugeot skłamał... Pali więcej niż podawali (ich max. to tak naprawdę min.) Na automacie 7-8,5 l/100km . Na ręcznym 6,5-7,5 l/ 100km. A niby w 2Tronic miał palić mniej.
Nowy jest za drogi w zakupie! Mi udało się zakupić samochód który służył jako demonstracyjny-17tys. w kieszeni... Tak bym pewnie skończył na jakiejs "szkodzie favorit"... Cena jest jedyną przeszkodą w popularności tego wspaniałego autka!
Jak do tej pory musiałen przetrzeć kilka razy kurz z prowadnic drzwi ponieważ "trzeszczały" przy zaciąganiu, a zrobiłem już nim 19tyśków... Poprawka: wysiadło firmowe radio (Blaupunkt) oraz zaciął się serwomechanizm od elektrycznego otwierania drzwi (zamka). W serwisie chcieli wymieniać mi cały zamek zamiast drobiazgu 2*5cm - brawa dle serwisu :-(
BRAK!!!

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 75KM 55kW [l/100km]