Ocena kierowcy - Peugeot 106 I

littlejacob, 12 lat temu
Rok produkcji 1995
Peugeot 106 I 1.0 45KM 33kW 1991-1996 - Oceń swoje auto
Karoseria : Mówią, że Peugeoty nie rdzewieją. Z mojego samochodu zostało już niewiele...
Zawieszenie : Zużycie eksploatacyjne sworzni wahaczy. Po 2000 km zamienniki z powrotem zaczęły się trzaskać.
Układ elektryczny : Zdarzyło się zaświecenie kontrolki diagnostyki silnika, czy kontrolki oleju bez wyraźnego powodu. Raz przepalił się kabel masowy od startera. Aczkolwiek mimo, że reflektory mają oberwane mocowania, silniczki regulacji świateł działają.
Całokształt? Jest jak mały osiołek. Powolny, leniwy, zamula, gdy szybko to jest bardzo głośny. Nie wymaga wiele nakładu, ma swoje humory. Rdzewieje, aczkolwiek nie powinien. Da się go jednak polubić.
Przydałoby się więcej mocy, w mieście wyprzedzają mnie rowerzyści. Niezwykle głośny powyżej 120 km/h.
Raz spadło mi cięgno zmiany biegów i 20 km skazany byłem na jazdę na 3 i 4 biegu. Poza tym bez większych zastrzeżeń. Tylko ten wsteczny bieg mógłby być z kołnierzem, albo coś. :)
Zaskakująco dobrze. Aczkolwiek zdarzyła się dwukrotna wymiana półosi lewej - raz poszła poduszka silnika i blok opadł na półośkę nieźle ją wyginając. Drugi raz \"ukręcił się\" chiński zamiennik.
Nie ma najmniejszego problemu by wcisnąć się tyłem w najwęższą szczelinę. Parkuję tylko \"na zapałkę\".
W upalnym korku przy włączonym wentylatorze i otwartych szybach idzie się usmażyć. W trasie wystarczy sam zimny nawiew przy zamkniętych szybach.
Z tyłu podróżuje tylko pies i nie narzeka. Z przodu przydało by się więcej miejsca.
Przy większych prędkościach silnik strasznie wyje. To strasznie wkurza.
Zaskakująco niskie spalanie benzyny skłoniło mnie do rezygnacji z tankowania gazu. Zobaczymy co będzie zimą. :)
Przynajmniej raz w miesiącu zdarzają się pierdoły do naprawy. Ale to szesnastoletnie auto, więc ciężko ocenić.
Poważne usterki zdarzają się rzadko. Ale za to jak wkurzają!

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.0 45KM 33kW [l/100km]

7,3