Ocena kierowcy - Peugeot 106 I

Unheilig76, 13 lat temu
Rok produkcji 1995
Peugeot 106 I 1.0 45KM 33kW 1991-1996 - Oceń swoje auto
Inne : Niezawodność, niskie koszty.
Jak na takie maleństwo idzie całkiem nieźle. Przy 70 piątka i wtedy pięknie przyspiesza.
Jest trwała, nie generuje kosztów ale: haczy przy zmianie biegów, wsteczny lubi nie wejść lub wchodzi ze zgrzytem. Na problem ze wstecznym jest sposób: wrzucamy najpierw czwórkę i potem od razu wsteczny. Wejdzie za każdym razem i bez zgrzytu:)
Dobrze trzyma się drogi, zawieszenie bardzo komfortowe, choć trochę buja.
Jak dla mnie super. Duże szyby, brak szerokich słupków.
Gdy przesiadłem się z innego auta do stoszóstki notorycznie włączałem wycieraczkę przedniej szyby. Ta dźwignia jest za długa! Górna część koła kierownicy przesłania mi liczniki. Reszta bardzo poprawnie.
Wady: brak nawiewów w środkowej części konsoli, (niektóre wersje miały, moja niestety nie) Zalety: Wnętrze nagrzewa się szybko, jest ciepło nawet w największe mrozy. Dmuchawa jest wydajna, choć jej żywot dobiega już konca- niekiedy piszczy niemiłosiernie. Wystarczy wyłączyć, odczekać i włączyć i już jest ok:)
Jak na małe autko z lat dziewięćdziesiątych to tragedii nie ma.
Niestety jest głośno, zwłaszcza przy wyższych prędkościach. Dla porównania: ciszej niż w fiacie uno ale głośniej niż w c3.
Średnie spalanie: 6,2l/100km. Uważam że to bardzo dobry wynik. Ceny części bajecznie tanie np tarcze ham. 49zł/szt, komplet sprzęgła 290zł, są to zamienniki, ale jak zdążyłem się przekonać, trwałe. Cen innych części nie znam bo nie musiałem ich kupować! Przez prawie 7lat eksploatacji nastoletniego auta. Wynik mówi sam za siebie.
Za takie pieniądze super autko.
Rewelacja.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 45KM 33kW [l/100km]