Ocena kierowcy - Peugeot 106 I

Mario, 17 lat temu
Rok produkcji 1995
Peugeot 106 I 1.0 45KM 33kW 1991-1996 - Oceń swoje auto
Może być to nie BMW czy mercedes a małe, zwinne miejskie auto na każdą kieszeń
Jak na litrowy motor zadziwił mnie dokumentnie. Francuzi genialnie wykrzesali z tego silnika całe 45 koni. Szkoda tylko, że to kucyki pony a nie rasowe ogiery ale naprawdę jestem pod wrażeniem. Z elastycznością różnie (w końcu jest tam tylko 45 kucyków pony), wajchować trzeba dość często i wkręcać na duże obroty jak chce się szybko jeździć
Prawie dobrze ale przy prawie 200 tyś przebiegu szwankuje wsteczny - nie wchodzi oraz sposób zmiany biegów z trzaskiem mnie drażni. Według serwisu tak musi być - ten typ tak ma
Cichutko zarówno od silnika jak i układu jezdnego, dopiero przy wielkich wyrwach lekko głośniej. Nerwowo przechyla się na zakrętach przy szybszej jeździe ale cóż chcieć od francuskiego malucha
Duża szyba z przodu, lekko przybrubawe słupki dachu, z boku i ztyłu idealnie
Może być lekko mało miejsca z tyłu, zegary dobrze czytelne, popielniczka za nisko, brak zapalniczki, przyciski i przełączniki OK
Rewelacja prywatna sauna - szybko się grzeje a w środku upał
Z przodu OK z tyłu tragedia jak w maluchu
Nic dodać nic ująć
Z tym gorzej mi wciągnął do 10l na mieście to przesada jak na tak mały silnik (jak to francuzi chleją nawet do objadu)
Wyśmienity za 2000zł auto z 96 roku można już zakupić
Zwarcie w elektryce, nie działa silnik wycieraczek tył, regulacja reflektorów i spryskiwacze
200 tyś i belka tylna się rozpadła (bolączką wszystkich peugeotów - kto to wymyślił), alternator padł, silnik wycieraczek no i uszczelka pod głowicą woda przywitała się z olejem ale jeździł i to ładne 2 tygodnie

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 45KM 33kW [l/100km]

6,4