Ocena kierowcy - Peugeot 106 I

ex_posiadacz, 11 lat temu
Rok produkcji 1993
Peugeot 106 I 1.1 60KM 44kW 1991-1996 - Oceń swoje auto
Inne : Auto zaskoczyło mnie wielokrotnie. Zwinne, ekonomiczne. Posiada wiele zalet.
Jeżeli miałbym jeszcze raz przed sobą peugeota 106 w wersji xr z silnikiem 1.1 i te same pieniądze co kiedyś a byłbym bez samochodu to na pewno zdecydowałbym się na zakup. Ogólnie oczywiście bardzo polecam. Auto zwinne, szybkie. Nie jeden 1.4 w tym samym wieku jest o wiele słabszy - wiem co mówię bo chcąc sobie dogodzić owe auto zakupiłem. Co było błędem...
Nigdy nie miałem problemów z silnikiem. Zawsze pracował równo, nie ciągnął oleju. Przy największych mrozach startował od strzała bez problemu.
Wiadomo, że od skrzyni w takim samochodzie nie możemy wymagać cudów. Głównie mam na myśli gałkę od zmiany. Nie była ona dopasowana jak w nowszych modelach peugeota - chodziła na wszystkie strony lecz po czasie się przyzwyczaiłem i nie była dla mnie problemem. Po za tym nigdy nie było żadnych zgrzytów czy innych tego typu problemów.
Mały samochód to każdy manewr to przyjemność. Widoczność doskonała. Szyby nie parują jak w innych, większych samochodach konkurencji. Dość spora tylna szyba daję dużą widoczność podczas jazdy na wstecznym.
Nigdy nie miałem z tym problemów. W największe mrozy w samochodzie robiło się gorąco po 20 minutach.
Może dlatego, że w małych samochodach czuje się wygodniej, bezpieczniej i lepiej niż w obszernych to to auto oceniam na doskonałe. Mimo swoich pozornie ciasnych rozmiarów bagażnik jest większy niż w sei i cinque itp. Zmieściłem nawet rower z paroma dodatkowymi osobami na składzie.
Jechałem cichszymi autami z tego rocznika. Kwestia przyzwyczajenia. Radio słychać, aż tak źle nie jest:)
Za ekonomiczność dostał by ode mnie 10 na 5. Natomiast za cenę napraw trochę mniej. Nie tak mechanik co sam samochód wymagał pieniędzy. Każda część kosztowała bardzo dużo jak na tak tanie auto. Często jest tak, że danej części nie da się wymienić pojedynczo tylko całymi kompletami, co wiadomo wiąże się z dużymi pieniędzmi. Mimo tego co napisałem powyżej i tak uważam, że samochód zasługuje na to aby dostać przeciętnie niż źle - nigdy nie zatrzymał się na drodze odmawiając posłuszeństwa. Zawsze dojechałem do celu.
Za tą cenę nic lepszego nie znajdziesz. Nie mówię tego twierdząc, że za tą cenę nie znajdziesz żadnego samochodu, ale że żadnego lepszego. Może z początku cię rozczaruje estetyka itp. ale po czasie będziesz happy jak zobaczysz jak w zimie inni łechtają i nie mogą zapalić, inni pchają, jadą na krawacie, a Ty zostawiasz im po sobie tylko dymek:) POLEAM
Nie przypominam sobie żebym miał problemy z drobiazgami. Wszystko grało:)
Za najpoważniejszą usterkę mogę uznać tylną belkę którą wymieniłem za dość sporą kase. Po za tym przez ponad rok nie było z nim problemu.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.1 60KM 44kW [l/100km]

Dziennik kosztów dla Peugeot 106 I 1.1 60KM 44kW