Ocena kierowcy - Peugeot 106 I

elemelek, 14 lat temu
Rok produkcji 1994
Peugeot 106 I 1.4 75KM 55kW 1991-1996 - Oceń swoje auto
Silnik : Moje autko ma przejechane ponad 250 tys. a silnik nadal działa jak marzenie...odpukać jak do tej pory nigdy mnie nie zawiódł!
Przeniesienie napędu
Ja jestem bardzo zadowolona z tego autka! Idealny samochodzik dla kobiety do miasta! Nie za duży...nie za mały. Wygodny, skrętny, łatwo zaparkować. Na dalsze trasy nieco...upierdliwy, ale i w dłuższych wyprawach daje sobie świetnie radę!
Nigdy mnie nie zawiódł...a trochę już przejechałam tym samochodzikiem.
No cóż...niestety nie do końca jest tak idealna, jak by się chciało! Wodziki mają tendencję do wypadania...na szczęście stosunkowo łatwo usunąć tą usterkę.
W porównaniu np. do Fiata Punto, w 106 czuję się na prawdę komfortowo patrząc do tyłu i do przodu:)
Nagrzewa się błyskawicznie...nawet w 20 stopniowe mrozy! Gorzej z chłodzeniem w upalne lato...ale i to daje się przeżyć!
Jak na takie małe auto to kierowca i pasażer z przodu mają na prawdę dożo miejsca do wyciągnięcia nóg (nawet Ci powyżej 190 cm wzrostu:). Z tyłu niestety nieco gorzej.
Dość głośny...ale radio słychać:)
Na trasie, przy równej jeździe pali nawet poniżej 4 litrów/100km! W mieście trochę więcej. Mnie to zadowala! Drobne części dość tanie...gorzej z większymi, ale na szczęście jest dużo niedrogich i dobrych zamienników.
Oczywiście trochę drobiazgów się sypie (ale czego wymagać od samochodu z 1994:)Na szczęście są tanie i łatwo dostępne.
Jak do tej pory (a przejechałam już parę tysięcy tym autkiem) najpoważniejszą usterką były wypadające wodziki skrzyni biegów! Na resztę nie mogę narzekać!

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 75KM 55kW [l/100km]

5,8