Ocena kierowcy - Peugeot 106 I

fieback@wp.pl, 20 lat temu
Silnik 1.5 D 55KM 40kW
Rok produkcji 1996
Peugeot 106 I 1.5 D 55KM 40kW 1994-1996 - Oceń swoje auto
samochód użytkuję od trzech lat kupiłe go prz przebiegu 21 tyś teraz ma ponad 167 tyś jestem bardzo zadowolony i z słabościa niektórych elementów pogodzony (zawieszenie hamulce tapicerki) samochód za poświęcony mu czas odwdzięcza się bezawaryjnym użytkowaniem cio jest istotne dla osoby któr lubi podrózować po europie(tam serwisy na pewno są droższe)nie lubi "oszczędzania na serwisie".
Silnik zbudowany według dobrej starej szkoły....brak podatnej na awarie elektroniki...bardzo elastyczny.
dobrze zestopniowana do silnika ...czsami tylko odgłosy mechanizmu sprzęgła....na postoju wystarczy energicznie wysprzęglic i po wszystkim...drobiazg
nie najwyższa trwałość elementów gumowych samochód dobrze się trzyma drogi oprócz sytuacji krańcowych(dobre trzymanie przodu...tył. prawdziwa proca...mozna się przejechać)
wiek gra tu na kozyść .....w nowszych bardziej zaokrąglonych jest o wiele gorzej
wszystko o.k. może z wyjatkiem pomysłu z kołem zapasowym.... w zime często niewykonalne i bardzo brudzące
diesel zawsze ma ciepła pod dostatkiem jak i pasazerowie...w lato no klimy to on nie ma ale byłem w Grecji i dało się znieść (mam 5 drzwiową wersję w 3 drzwiowej jest o wiele lepiej ze względu że słupek nie jest obok głowy i przy dużych pretkosciach mozna uchylic lekko okno) mój niestety nie daje ni tej mozliwości a lubię jeżdzić na południe
jak na takie małe autko bomba.... bardzo wygodne fotele...da się jechac 1 300KM bez dłuższych przerw
do 120KM/H jest cichszy niz najsłapszy benzyniak 106 ale póżniej jest juz troche głośno
90km/h=3,5l 120km/h=5l 140km/h 5,5l(trwała prętkosć podróżna)miasto=5-5,5l zima przeglądy zryczałtowane od-379PLN naprawy= ostatni znosny model ale niektóre części drogie bez zamienników
Gorąco polecam pod warunkiem że jest serwisowany przez nas
mie psuje się wogule....raz na drodze wypadł sinenblok prawego tylnego amortyzarora .po wymontowaniu( ocierał o przewód hamulcowy...dziwaczna konstrukcja) dojechałem do domu.Potrzebuje od czasu do czasu ręki...wszelkie usterki zaczynaja się od symptonów awari i mamy czas na naprawe w domu a nie na trasie
Zawieszenie...kończę tył zaczynam przód..amortyzatory tył już 3-ci kpl. zawsze sinenbloki częste zachaczenia rurą wydrchowa o wystające elementy( spód prawie płaski wystaje tylko..linka sprzęgła i kołnież ukł. wydechowego
Peugeot 106 I