Ocena kierowcy - Peugeot 106 I

andreejj@wp.pl, 17 lat temu
Silnik 1.5 D 55KM 40kW
Rok produkcji 1995
Peugeot 106 I 1.5 D 55KM 40kW 1994-1996 - Oceń swoje auto
to juz moj drugi peugeot,poprzedni byl 309 1,1. 309 zamienilem na audi 80 b3 czego strasznie zalowalem,nie zeby sie psul czy cos takiego ale audik wcale nie ma bagaznika
silnik glosny na zewnatrz,w srodku moze byc,w koncu to diesel starej szkoly,nawet japonczycy kupowali te silniki do nissana micra poprzedniej generacji,40 kw wystarczy zeby sie rozpedzic do 170 km/h przy pomyslnych wiatrach,
to slabszy element tego pojazdu,brak synchronizacji wstecznego biegu jak np w fordzie mondeo powoduje,ze ciezko jest wlaczyc ten bieg,przy redukcji z 3 na 2 tez czasem zgrzyta
jak na tak maly samochod to moze byc,ok
wszystko widac na okolo jak w akwarium oprocz przodu samochodu ale to chyba dlatego ze mi sprezyny siadly i caly przod opadl
ergonomia super,wiele przyciskow tu nie ma,ale te co sa to spoko,sa na swoim miejscu,nawet klakson w dzwigence moze byc
wentylacja bardzo dobrze,mam szyby na prąd to sobie je otwieram,ogrzewanie jeszcze nie wiem,zobaczymy zima
wyjatkowo duzo miejsca,wg. mnie lepiej wykorzystana przestrzen niz w audi 80 b3,ktorym tez jezdze,po zlozeniu siedzen moge zaladowac trzy metry kartofla albo dwa tuczniki do skupu,troche gorzej na tylnich siedzeniach
silnik z zewnatrz glosny ale ma ladny dzwiek,w srodku moze byc
rewelacja,w miescie pali jakies 5,6 litra,a gazu mu nie zaluje,na wsi pali o litr mniej,podobno mozna zejsc ponizej 4,mnie sie nie udalo a poza tym leje biopaliwo z biedronki po 2,79 za litr,to wychodzi poldarmo hehe
,,francuzy´´ nie trzymaja ceny wiec mozna tanio kupic,nissan micra z takim samym silnikiem z tego roku chodzi po 10 tys,a ja dalem 7
zrobilem dopiero 4 tys to nie moge sie wypowiadac na ten temat
jw