Ocena kierowcy - Peugeot 106 II

Dominik, 8 lat temu
Silnik 1.1 i 60KM 44kW
Rok produkcji 1998
Peugeot 106 II 1.1 i 60KM 44kW 1996-2003 - Oceń swoje auto
Karoseria : Pełny ocynk blach po 18 latach istnienia tego egzemplarza trzyma się zawodowo. :)
Jest to mój pierwszy samochód i po tak małym aucie spodziewałem się dużo MNIEJ. Zrywny, wchodzi w każdą dziuplę między samochodami i po potrzebnych naprawach (jak to w autach używanych) działa bez zarzutu.
Padła uszczelka pod głowicą, po naprawieniu silnik działa bez zarzutu. Zrywny, do miasta wystarczy, na wakacje z drugą połówką również w sam raz.
Każdy właściciel wie, że skrzynia biegów nie jest najmocniejszą stroną 106. Jednakże nie sprawiła mi żadnych kłopotów poza ciężko wchodzącą dwójką.
Ten mały bzyk nieraz zaskoczył mnie swoją zwrotnością i klejem na kapciach podczas pokonywania zakrętów. Nigdy nie spodziewałbym się tego po aucie tej klasy.
Szyby wysokie, szerokie, widać naprawdę wszystko.
Brak filtra kabinowego. Czasami po odkręceniu dmuchawy wpada syf do środka. Brakuje mi klimatyzacji, ale to wina braku dokupionej opcji w samochodzie. W zimowe dni w autku mam cieplutko jak pod kominkiem. Pug potrafi nagrzać kabinę w (sprawdzałem!) 3,5 minuty.
Z przodu bez zarzutu, miejsca w cholerę, tylko prawe kolano czasami mi zaczepia o plastik. Z tyłu jak to w małych hatchbackach. Jest gdzie nogi wsadzić, ale wygody z tyłu brak.
Słabe wyciszenie, ale to można niedrogo poprawić. Ja to zrobiłem matą wygłuszającą i jest jak w samolocie :)
Poza naprawami po zakupie auta
Najlepszy samochód jaki mogłem wybrać w tym przedziale cenowym. Ani mi się śni sprzedaż i kupno któregoś w tym segmencie.
Ktoś tutaj napisał, że auto jest do **** bo mu zgasło podświetlenie zegarów. Panie! Z tyłu zegarów są w pełni wymienialne żarówki jak w każdym samochodzie. Elektronika, nawiewy regulacje mają 18 lat i wszystko działa.
Poza regeneracją belki i uszczelką pod głowicą kompletnie nic się nie wydarzyło. :)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.1 i 60KM 44kW [l/100km]

5,9