Ocena kierowcy - Peugeot 106 II

Sportivo, 13 lat temu
Silnik 1.4 i 75KM 55kW
Rok produkcji 1997
Peugeot 106 II 1.4 i 75KM 55kW 1996-2003 - Oceń swoje auto
Karoseria : Auto jest ocynkowane od spodu, mimo tylu lat (\'97) nie sypię się, nie gnije, jest ok.
Przeniesienie napędu : To auto nie lubi jak się je męczy na 4 czy 5 biegu jeżdżąc wolno.
Ogólnie polecam auto dla osób które zamierzają kupić sobie pierwsze auto. Jest ekonomiczne, części nie są drogie i ogólnie dostępne zamienniki. Oczywiście nie jest rodzinne auto, dobre na dojazdy do pracy czy szkoły.
Silnik do 90km/h pracuje dość cicho jak na takie auto.
Czasem zdarzają się problemy z wejściem wstecznego ale poza tym to biegi wchodzą jak w masło.
Auto jedzie jak po szynach. Muszę też pochwalić zawieszenie gdzie raczej nie oszczędzam go i daję nie źle radę. Jeśli chodzi o części to nie są drogie. Zawieszenie to duży atut tego auta.
Czy to do przodu czy też do tyłu widać wszystko jak na dłoni.
Wszystko jest w zasięgu ręki. Myślę, że nie ma się do czego tu przyczepić tym bardziej że w tym aucie nie ma nie wielu bajerów więc i nie ma co szukać.
W zimie auto szybko się grzeje i daje dużo ciepła natomiast w lecie chłodzenie powietrzem z zewnątrz to nie chłodzenie. Trzeba zaznaczyć, że dmuchawa na najwyższym trzecim biegi bardzo głośno chodzi. Ciężko też ustawić średnią temperaturę - jest albo gorąco albo można wyłączyć grzanie.
Kierowca o ile nie jest bardzo wysoki (<180cm)ma pełen komfort jazdy w dobrze wyprofilowanych fotelach (wersja Husky). W modelu 4/5 drzwiowym pasażerowie na tylnej kanapie mają wygodę pod warunkiem, że jadą w 4 osoby i nie są wysocy. W innym wypadku dłuższa podróż to już jest męka dla pasażerów.
W aucie z tamtej epoki jest przeciętnie. Po wyżej 120km/h w aucie jest huk jak w samolocie. Wyjściem jest głośne radio.
U mnie to wygląda tak: przy dynamicznej jeździe w trybie mieszanym miasto/trasa auto pali mi 6,37 litra na 100 km. Na samej trasie ale w górskich warunkach i przy dynamicznej jeździe pali 5,95 litra na 100 km.
Dziś takie auto można kupić już za 6 tys. zł. Wydaje mi się, że nie jest to sporo choć z drugiej strony nie ma co za te pieniądze oczekiwać gruszek na wierzbie. Moje, jako wersja Husky, ma podgrzewane fotele, oryginalnie przyciemniane szyby z tyłu i boku oraz manualny szyberdach. Jak wcześniej pisałem, polecam osobom młodym jako pierwszy zakup na potrzeby dojazdu do szkoły czy pracy.
Ogólnie to nawet nie pamiętam kiedy coś się popsuło z takich drobiazgów. Rura wydechowa lubi się przepalić ale zamiennik wystarcza spokojnie na 2-3 lata w cenie około 200 zł.
Czeka mnie wymiana całego sprzęgła, które pewnie dopiero teraz będzie wymieniane po raz pierwszy przy 151 tys. km. Wątpię by wcześniejszy właściciel to wymieniał. Cena z robocizną to jakieś 500-600 zł.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 75KM 55kW [l/100km]

6,3