Ocena kierowcy - Peugeot 106 II

colombo100, 20 lat temu
Silnik 1.5 D 57KM 42kW
Rok produkcji 1996
Peugeot 106 II 1.5 D 57KM 42kW 1996-2003 - Oceń swoje auto
jestem głównie zadowolony z ekonomiczności lwa bo na zaoszczędzonej kasie za paliwo to te naprawy opłaciłem.. także bardzo jestem zadowolony, poza tym brak klimy to chyba jedyna niedogodność, objeździłem nim całą Polskę i raczej mogę na nim polegać.. głównie jeśli chodzi o silnik, choć długie trasy są męczące w tym siedzeniu, ale zrobiłem nim już 175000 km więc został ostro przetestowany, poza tym central zamek , elektryka szyby, brak tylko poduszek i abs. pod tym względem lepszy tylko jest chyba clio.
choć może troszeczke za głośno, ale to przecież dieselek
myślę że miękko, np. w porównaniu do fabii
zbyt duży promień skrętu jak na takie małe autko, prowadzi sie ok
choć na boki lub lekko w tył małe utrudnienie, ale poza tym ok
wszystko w zasię gu ręki, dobre miejsce na radio
wentylacja działa, choć w upalne dni mus otwarte okna, a wtedy troche hałasu robią szyby otwarte
z przodu sporo miejsca, z tyłu na krótkie jazdy, fotele mogłyby być troszkę bardziej wygodne
jak juz pisałem na zewnątrz nie najlepiej, wewnątrz ok. bez porównania z maluchem :)
zużycie ok, na trasie ok. 4,2-4,5; po mieście litr lub 1,5 więcej, ale ceny napraw szok!! to już przesada
wygląd jest super jak na małe autko i całkiem fajnie się nim jeździ, wersja equinoxe
silnik bez zażutu bez napraw od początku.. bravo!! ale hamulce, amortyzatory i inne części głównie układ jezdny po kolei trzeba wymieniać
poważną miałem tylko jedną tylna belka ok. bagatela 2000zł i to przez łożysko, ale reszta da się wytrzymać
Dziennik kosztów dla Peugeot 106 II 1.5 D 57KM 42kW
5,4