Ocena kierowcy - Peugeot 205 II Hatchback

hideoosw, 10 lat temu
Silnik 1.1 i 60KM 44kW
Rok produkcji 1993
Peugeot 205 II Hatchback 1.1 i 60KM 44kW 1989-1998 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo żwawa aluminiowa jednostka, lekkie koło zamachowe ma poniżej 4kg. Tylko lubią się pocic jak to stare francuzy. Frajda z jazdy, ludzie się oglądają na ulicy bo na tych felgach zwraca na siebie uwagę. Prawie GTI.
Zawieszenie : słabe zamienniki wachaczy, szybko wybijają się tulejki na naszych dziurach, lekarstwo Poliuretan.
Układ elektryczny : drobiazgi
Silnik : wycieki
Super samochodzik o sportowym zacięciu z rajdowymi genami. Posiadam wersję WINNER limitowaną do około 5 tys sztuk dostępna tylko w 93 roku na cześć rajdowych sukcesów modelu 205. Moja wersja posiada kubełki z wersji Rallye i kierownicę z Rallye z logiem znicza Peugeot Talbot Sport. Alufelgi Intra 6jx14" z oponami fabrycznie w rozmiarze 185/60r14, spojlerek gti, przyciemnione fabrycznie szyby, lakier niebieski metalic M0MY z GTI, lekka karoseria 790kg jak model Rallye.
Silnik aluminiowy z bardzo dobra reakcją na gaz, bardzo żwawy jak na moc i pojemność, chyba czołówka w swojej klasie, seicento sporting jest wolniejsze.
Jest dobrze, biegi krótko ze stopniowane, super na miasto choć w trasie też daje radę, co prawda nie wyprzedza się łatwo tira bo jest słaby, ale na autobanie pojedzie i 170 a spokojnie z dopuszczalną stałą prędkością 130kmh. Drązek łapie luzy, standard w peugeotach, ja przerobiłem wodziki na unibale, jest super.
Zawieszenie w serii, szybko wybijają się w nim tulejki metalowo gumowe. Najlepszy mod to poliuretan
Widoczność rewelacyjna, cienkie słupki a i nisko szyby powodują że do przodu i na boki widzimy w bardzo szerokim polu. Do tyły troszkę gorzej ale spoko.
Oryginalnie Winner ma obrotomierz jako jedyna wersja z silnikiem 1.1, deska PH2 jest minimalistyczna z klimatem jak w poczciwym mini. Lubię to a także super kubełki wyprofilowane jak w GTI.
Jest dobrze.
Z przodu spox, z tyły troszkę gorzej ale bez dramatu.
Wyciszenie jest przeciętne, na wysokich obrotach słychać bardzo silnik ale ja to lubię. Standard w tamtych czasach.
1.1 jest ekonomiczny za 35 zł robię 100km po mieście. przy koszcie litra paliwa na poziomie 5.20zł.
Bardzo tanie części eksploatacyjne.
wkładki zamków, przełącznik wielofunkcyjny świateł.
pocenie silnika, trzeba uważać na tylną belkę,

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.1 i 60KM 44kW [l/100km]

6,4