Ocena kierowcy - Peugeot 205 II Hatchback

Silnik 1.9 D 64KM 47kW
Rok produkcji 1992
Peugeot 205 II Hatchback 1.9 D 64KM 47kW 1987-1998 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : drobne elementy zawieszenia
Jestem zadowolony z tego autka , zresztą jest to już drugi perzocik 205 ,wcześniej miałem z silnikiem 1.1 z gazem z którego też byłem bardzo zadowolony . Byłem nim kilka razy na wakacjach nad morzem na mazurach i w górach , nigdy nie musiałem podczas tych wyjazdów naprawiać go .Czuję do niego coraz większy sentyment i mimo że mam jeszcze audi a4 2003r to z przyjemnością wsiadam do perzocika i bez żadnych kompleksów wyjeżdżam nim na miasto .Widzę że coraz więcej osób zaczyna oglądać się za nim .Z narzeczona stwierdziliśmy że zostanie u nas do końca swoich dni ( mam nadzieję że jak najdłużej )
Duży silnik w małym autku spisuje się bardzo dobrze .Mało pali , dynamiczny , nigdy między przeglądami nie musiałem dolewać oleju .Nigdy nie było sytuacji aby odmówił posłuszeństwa .Jedyna uwaga dotyczy głośności , mógłby być trochę cichszy.Jeszcze jedną zaletą jest to że nie muszę obawiać się o jakość paliwa które wlewam do niego .
Trochę za długa droga drążka między biegami .
Dobre wybieranie nierówności , jak na tak małe autko jeżdzi się komfortowo , miękka charakterystyka zawieszenia nie przeszkadza . Potwierdzam wcześniejsze uwagi dotyczące dość częstych napraw niektórych elementów , ale są to raczej drobne sprawy .
Doskonała , czujesz się jak w akwarium ,ty wszystko widzisz i ciebie widać .
Za nisko radio , trzeba odwracać uwagę od drogi aby dobrze trafić w klawisze .
Zimą trzeba troche poczekać aby się nagrzał , ale jak już to zrobi to spokojnie można jechać na golasa nawet przy minus 20 stopni . Latem szybko nagrzewa się i jest gorąco ale szyberdach pomaga utrzymać znośną temperaturę.
Na przednich fotelach nie ma powodu do nażekań .Z tyłu nie wiem bo nie jechałem.
Przy zimnym silniku głośno ,potem nie ma powodu do narzekań.Latem przy uchylonych szybach i prędkości 110 km/h spory szum.
W swoich latach produkcji ten silnik w 205 był uznawany za najoszczędniejszy na świecie. W trasie niewiele ponad 5l . Zimą w mieście 7-8l.Ale do niego można lać bez obaw tanie paliwo ;-)
Samochodzik przy zakupie niewiele kosztuje . Jak się kupi w dobrym stanie to będzie długo służył bez ponoszenia dużych wydatków na naprawę .
Z drobiazgów :zamki w drzwiach które łapią luz , klamki które ciężko chodzą , drobne elementy zawieszenia , nic więcej nie przychodzi mi do głowy co można było by nazwać upierdliwą wadą .
Nie zdarzyła się żadna poważna usterka .

Usterki Peugeot 205 II

Peugeot 205 II – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu