Lista ocen Peugeot 207 Hatchback 5d 1.4 HDi 68KM 50kW 2006-2012 (19) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 12 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~piogra
Hatchback 5d 1.4 HDi 68KM 50kW
Skrzynia pracuje ogólnie dość topornie, w zimie, przed rozgrzaniem w momencie zmiany biegów słychać dudnienie. Poza tym przełożenia są długie, do czego trzeba sie przyzwyczaić, 4 bieg można dopiero wrzucić przy 60, 5 można dopiero od 80, wcześniej silnik ma ciężko. Sporadycznie nie wchodzi bieg wsteczny. Dobrze ulokowana dzwignia i poręczny drążek.
~Łukasz
Hatchback 5d 1.4 HDi 68KM 50kW
Dobrze zestopniowana, czasami jednak haczyła przy zmianie z 1 na 2. Przy prędkości ok. 140 km/h obroty silnika wynosiły ok. 3 tys. Niestety w jednym z Peugeotów dwukrotnie było wymieniane kompletne sprzęgło przy przebiegu 58 tys. i 110 tys. Wynikało to raczej z niechlujstwa ASO Wałbrzych - na szczęście odebrano im już autoryzację.
~bieluu@interia.pl
Hatchback 5d 1.4 HDi 68KM 50kW
Mało precyzyjna skrzynia biegów, o ile na początku jest OK, z pokonywanym dystansem już jest gorzej. Pierwsze objawy padającego sprzęgła to problemy z biegiem 1 i R. Następnie pada łożysko oporowe, co w rezultacie prowadzi do wymiany całego sprzęgła. To przy przebiegu 85tys!!!! w rocznym aucie.
~Marcin Kaczmarczyk
Hatchback 5d 1.4 HDi 68KM 50kW
Na zimnym dość ciężko chodzi. Na ciepłym też potrafi czasem zaprotestować i spowodować opór przy zmianie biegu. Niestety nie mogę skojarzyć, czy tak było zawsze, czy ze względu na przebieg coś już się kończy.
~wieści
Hatchback 5d 1.4 HDi 68KM 50kW
duzo luzu miedzy biegami, szczegolnie miedzy 1 a 2 kiedy szybka zmiana najbardziej potrzebna, zdarza sie ze nie wbija bieg wsteczny, nie wiem dlaczego ale marzy mi sie 6 bieg ktory czasem probuje wbic:D
~Łukasz
Hatchback 5d 1.4 HDi 68KM 50kW
Ani dobrze ani źle - czyli przeciętnie. Nie wiem dlaczego ale czasami po wrzuceniu \"dwójki\", zdarza się że bieg wyskoczy. Poza tym, wydaje mi się, że wsteczny powinien lepiej (lżej) wchodzić.
~adamk_11
Hatchback 5d 1.4 HDi 68KM 50kW
Mogłaby być nieco bardziej precyzyjna i cichsza. Być może na jej działanie w moim przypadku ma kończące się sprzęgło.
~radeklapka
Hatchback 5d 1.4 HDi 68KM 50kW
Skrzynia biegów sprawuje się bez zastrzeżeń. Trochę ciężko wchodzi wsteczny - czasami.
~gj1@op.pl
Hatchback 5d 1.4 HDi 68KM 50kW
Pracuje cicho i jest dobrze zestopniowana. Lewarek połaczony linkami więc nie drży i działa płynnie.

Usterki Peugeot 207

Peugeot 207 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Ela Z
Hatchback 5d 1.4 HDi 68KM 50kW
Krotkie biegi. Jak zwykle mam problem z wrzucan iem wstecznego.
Peugeot 207 Hatchback 5d