Lista ocen Peugeot 207 (156) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 135 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Marcin Kaczmarczyk
Hatchback 5d 1.4 HDi 68KM 50kW
Wspomaganie kierownicy trochę dziwnie spasowane z zawieszeniem. Zawieszenie dosc sztywne, pewne, a wspomaganie trochę zbyt późno twardnieje względem prędkości. Według mnie powinno twardnieć już przy około 80km/h, a twardnieje przy około 100km/h. Poza tym, zawieszenie według mnie powinno być trochę bardziej miękkie.
~P.G
Hatchback 5d 1.4 VTi 95KM 70kW
Najlepsza rzecz w tym aucie. Pięknie się prowadzi wspomaganie progresywne działa z odpowiednim wyczuciem, przy większych prędkościach czuć fajny opór który daje pewność prowadzenia. Poza tym zawieszenie jest pięknie zestrojone nie za twarde nie za miękkie. Komfort przy gorszych nawierzchniach tylko delikatnie się pogarsza.
~Rubus
Hatchback 3d 1.4 75KM 55kW
Na plus zasługuje sztywne zawieszenie, dzięki czemu auto dosyć ładnie trzyma się w zakretach, jednak na nierównej nawierzchni jest mało komfortowe. Elektroniczne wspomaganie jest fajne, ale tylko przy parkowaniu. Przy wyższych prędkościach powoduje, że układ kierowniczy jest mało precyzyjny.
~spokojny
Hatchback 5d 1.4 16V 88KM 65kW
bardzo dobrze trzyma się w zakrętach i zawieszenie ogólnie bardzo wytrzymałe na nasze drogi, przy 68 tys. km brak jakichkolwiek luzów jedynie padła sprężyna tylnego amortyzatora- koszt. 200 zł . należy przestrzegać ciśnienia w oponach - 2,5 bar bez obciążenia a w innym 2,6 i 2,8 bar
~Kamil
Hatchback 5d 1.6 VTi 120KM 88kW
twardo sportowo zestrojony przez co po dłuższej trasie męczy, zdarzało mi się przejechać ponad 1000km jednego dnia tym autem i nie było to przyjemnością, natomiast na krótkie dystanse mówię tu o np. 200km daje fajne doznania fotel odpowiednio wyprofilowany i dobrze trzyma w zakrętach
~piogra
Hatchback 5d 1.4 HDi 68KM 50kW
Prowadzi się fajnie, wspomaganie utwardza sie na autostradzie, dzięki czemu nie trzeba \"trzymać\" samochodu. Zawieszenie zestrojone jest optymalnie. Moja wersja ma profil opony 75 i w momencie gdy jest poniżej 2,3 bara w oponie auto wychyla się na zakrętach.
~UZYTKOWNIK
Hatchback 5d 1.4 16V 88KM 65kW
Auto prowadzi sie bardzo przyzwoicie,zawieszenie ładnie wybiera nawet wieksze nierównosci drogi.Wygodna i grubo obszyta skórą kierownica pozwala na duzą regulację,a to wpołaczeniu z dobrze wyprofilowanymi fotelami i dobrym zawieszeniem powoduje, ze 207ką jezdzi sie naprawde fajnie.
~KKM
Hatchback 5d 1.4 16V 88KM 65kW
Moim zdaniem to jest najmocniejsza strona tego auta! Perfekcyjnie trzyma się drogi, szczególnie na wolniejszych, ostrzejszych zakrętach. Oczywiście nie można go porównywać do aut sportowych ale byłem bardzo zaskoczony, że tak ciężko go wyprowadzić z "równowagi".
~Zizik
Hatchback 5d 1.4 16V 88KM 65kW
Układ jezdny prawie idealny. Przeszkadze trochę za silne wspomaganie kierownicy, jak się manewruje na parkingu to wcale nie czuć kół i zdarza się, że się kręci kierwnicą aż do pojawienia się ogranicznika. Zawieszenie mogłoby pracować też nieco ciszej, słychać wszelkie dziury.

Usterki Peugeot 207

Peugeot 207 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~M.M.K.
Hatchback 3d 1.4 HDi 68KM 50kW
Auto dobrze trzyma się drogi, na prostej bez problemu. Na nierównościach może niekiedy "myszkować". Z tyłu jest belka skrętna. Jest to prosta, sprawdzona, tania i bezawaryjna konstrukcja, ale na pewno są lepsi w segmencie "B".