Ocena kierowcy - Peugeot 207 SW

Pruszkowiak, 9 lat temu
Silnik 1.4 VTi 95KM 70kW
Rok produkcji 2010
Peugeot 207 SW 1.4 VTi 95KM 70kW 2007-2013 - Oceń swoje auto
Silnik : Niby tylko 1.4, ale 95KM zrywa asfalt ;-)
Nieduże kombi z bardzo żwawym silnikiem, elastycznie przyspieszające nawet na 5-tym biegu. Bagażnik wystarczający dla rodziny z 1 dzieckiem, które już nie musi jeździć w wózku ;-)
95KM wystarczająco wyrywa do przodu, spalanie rzędu 7L/100 w cyklu miejskim. Na długiej trasie jeszcze nim nie ganiałem, raptem 300km, wtedy spalił około 6,5L/100, żadna rewelacja.
Bardzo krótkie przełożenia, w mieście co chwila trzeba wachlować, żeby silnik nie wył powyżej 3tys. obrotów. Dość opornie wchodzi bieg wsteczny.
Nie ma do czego się przyczepić.
Widoczność do przodu bardzo dobra, z tyłu również bez problemu - zwykle jeździłem dłuższymi autami i w tym parkuje się rewelacyjnie. Duża pionowa tylna szyba każdej blondynce pomoże zaparkować tyłem.
Zegary czytelne, sterowanie radiem w kierownicy, przyciski klimy i nawiewów pod ręką, szkoda tylko że jest tak mało schowków - tylko jeden przed pasażerem z przodu. W drzwiach tylko rynienki jako schowki, pomiędzy fotelami tylko stojaczek na napoje, którego ja nie używam, bo nie uznaję jedzenia i picia w aucie - wolałbym zamykany klapką schowek między fotelami, coś a la podłokietnik.
Szybko się nagrzewa i szybko chłodzi, czego chcieć więcej ?
Przestrzeń w kabinie nie powala na kolana, zwykle jeździłem "szerszymi" autami ale teraz przynajmniej mogę żonę bez problemu za kolanko trzymać w czasie jazdy ;-)
To chyba największy minus tego auta. Silnik wyje od 110km/h, wyciszenie zerowe, nie da się spokojnie pogadać a radio trzeba pogłaszać ...
Przy dzisiejszych cenach paliw trudno mówić o ekonomiczności. Codziennie robię ponad 50km, więc na stacji paliw bywam często.
jak narazie - moje najlepsze auto - a przerobiłem wszystkie na F: Fiata, Forda i francuskie (Citroen)
Tfu, tfu, odpukać, na razie nic w nim nie naprawiałem, tylko leję paliwo ;-)
Tfu, tfu, odpukać, na razie nic w nim nie naprawiałem, tylko leję paliwo ;-)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 VTi 95KM 70kW [l/100km]

Peugeot 207 SW