Ocena kierowcy - Peugeot 207 SW

cezar150, 8 lat temu
Silnik 1.6 HDi 90KM 66kW
Rok produkcji 2008
Peugeot 207 SW 1.6 HDi 90KM 66kW 2007-2011 - Oceń swoje auto
Karoseria : Super autko i do pracy i na wakacje dla mnie wystarczy na razie nie mam zamiaru zmieniać a po rozłożeniu siedzeń na prawdę pakowny. ja polecam wersje OUTODOOR. dla mnie bomba.
Bardzo fajny samochód wersja to outodoor a więc 92KM mocy bez koła dwumasowego i Fapa. Z bardzo bogatym wyposażeniem. Samochód posiada praktycznie całe dodatkowe wyposażenie, oraz nareszcie nie ma belki skrętnej co w 206 było kłopotliwe w naprawie. Jest o 2.8 cm wyższy od zwykłego SW i o listwowany co fajnie wygląda.
silnik to 92KM na razie nie mam z nim żadnych problemów przejechałem nim przez rok niecałe 20000 km i tylko awarii uległ czujnik paliwa na listwie wysokiego ciśnienia, ale to drobnostka i można to samemu wymienić.
Ze strony skrzyni biegów nie mam żadnych niespodzianek, do niej się nie dotykałem.
Ze strony układu jezdnego na początku trzeba się przyzwyczaić do elektrycznego wspomagania bo jest ,,nerwowe'' a po za tym nic się nie dzieje.
Komfort super w porównaniu do 206 sw . Klimatronic 2 strefowy,elektryczne szyby,lusterko fotochromatyczne, podgrzewane fotele, czujnik deszczu i zmierzchu oraz tempomat i nagłośnienie JBL i NAVI to wszystko uprzyjemnia jazdę. Akurat twarde zawieszenie mi osobiście pasuje. Nawet podświetlane lusterka dla kierowcy i pasażera to bajer można makijaż w czasie jazdy robić :-)
Siedzenia trzymają dobrze na boki skóra nie jest śliska choć podparcie ud jest kiepskie i brak podparcia kręgosłupa lędźwiowego. Ale może to zależy od wzrostu. poza tym się nie mam czego czepić.
Tu super klimatronic 2 strefowy i podgrzewane fotele można sobie dopasować. A jak ktoś nie lubi klimy to okno może sobie otwirzyć
Z przodu super wystarczająco miejsca. A z tyłu nie jeżdżę :-) , jak komuś ciasno po polecam Autobus i wtedy wszystkim pasuje.
Do 130 ok. potem słychać wiatr i opony silnik nie chałasuje mocno.
na trasie super poniżej 5 litrów miasto 6 ,2 bardzo spokojna jazda około 4 jest możliwa a nawet minimalnie mniej. przy 170 około 8 litrów wszystko zależy od prędkości.
za te pieniądze nic lepszego nie wybrałem dla siebie ja jestem zadowolony.
czasem się zdarzają ale to pierdoły potrafię je sam naprawić wynikające z normalnej eksploatacji np. awaria rozrusznika.
do tej pory brak i mam nadzieje że tak zostanie

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 HDi 90KM 66kW [l/100km]

5,2