Ocena kierowcy - Peugeot 208 I Hatchback 3d

Alexander, 10 lat temu
Silnik 1.6 e-HDI 115KM 85kW
Rok produkcji 2012
Peugeot 208 I Hatchback 3d 1.6 e-HDI 115KM 85kW 2012-2015 - Oceń swoje auto
Silnik : jest elastyczny i oszczędny.
Byłoby doskonale gdyby nie skrzynia biegów i kwota zakupu tego modelu. Moc b.dobra, pozwala nam serwować szpanerską jazdę lub spokojną. W jednym i drugim przypadku spalenie fenomenalne. Pozostałe wyposażenie jak w klasie wyższej ale uważam, że to żadna łaska za takie pieniądze.
Odpukać nic się nie dzieje. posiadam już jeden model o podobnych wartościach ( 6 lat -207 speed 110 kM hdi). Dbałość o paliwo daje efekty. Nie wymienię stacji na jakiej tankuję ale przekonałem się, że tankowanie diesla z lepszymi parametrami daje efekt w postaci nie wiem co to problemy z silnikiem. Jeszcze jedno fenomenalny układ start - stop.
Po zakupie byłem załamany. Tyle kasy i wstyd zaprosić kogoś do samochodu bo od razu komentarz " co przekładasz zwrotnicę". Opanowałem to dopiero po miesiącu jazdy ( efekt zwrotnicowy pozostał w 50%) i moja rada gdy nie wchodzą biegi. Nie próbuj kierować lewarka w prawo czy lewo bo od razu efekt haczenia. Proszę spróbować przekładać lewarek tylko do przodu lub tyłu (zależnie od biegu). Ten sposób spowodował mały uśmiech na mej twarzy bo zanikł chociaż efekt haczenia.
Do jazdy tym modelem wystarczający. Nie będę grymasił, że słabo wchodzi w zakręty bo się na tym nie znam. Lubię szybką jazdę ale staram się również kontrolować i nie przesadzać. Jechałem już nim prawie na max i jedno spostrzeżenie za lekki oraz środek ciężkości bardziej do tyłu. Na nierównej drodze (chodzi o autostrady) za często stara się zachowywać jak samolot i ponawiać moment startu ( wzlotu).
Już pisałem za takie pieniądze żadna łaska. Jest dobrze.
Nie wszystkim pasują siedzenia. Za mocno profilowane pod sportowe i starszym nie przypadają do gustu bo czują się skrępowani. Szczególnie to uwidacznia się w wersji 3-drzwi.
Bardzo dobre. Oczywiście piszę o swoim modelu. Wszystkie dostępne warianty przetestowane i zaliczone na b. dobry.
Niektórzy wystawiając ocenę narzekają, a to za mało przestrzeni nad głową a to..., zatem pytam gdzie byliście przy kupnie samochodu. Ja uważam, że zupełnie wystarczająca. Mój model 3-drzwi przewoził już 4 osoby o słusznej posturze na sporej odległości i nie słyszałem narzekań. Zapewne trzy dorosłe osoby z tyłu to trochę przesada ale na krótkiej trasie też do zrealizowania.
Lepiej niż w starszym modelu 207 ale jeszcze nie to. Powyżej 100 km/h hałas wzrasta ale nie ma tragedii. Nadal możne prowadzić rozmowę lub słuchać radia.
Z takim silnikiem super. Jazda kozacka powyżej 7 l/h. Spokojna powyżej 100 km/h 5,5- 6,0. Jazda starszego Pana 4,5 - 5,0 na 100km. Co do reszty przeglądy - średnia krajowa (600 - 800 zł).
Konkretnie w moim modelu brak kilku gadżetów. Pieniądze które wyłożyłem na ten samochód wydałem świadomie gdyż chodziło mi o silnik. Wykonanie niektórych elementów tapicerki i spasowanie elementów powinno być dużo lepsze. Efekt jest takie, że nie tylko ja to zauważam ale klient również po już proponują duże upusty.
Jest to wyrób francuski i szczególnie musimy przyłożyć się o dbałość. Bo jak jedno się sypnie to powstaje efekt domina i duży ból głowy.
jak wyżej

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 e-HDI 115KM 85kW [l/100km]