Ocena kierowcy - Peugeot 208 I Hatchback 5d Facelifting

Boom, 6 lat temu
Silnik 1.6 BlueHDi 100KM 74kW
Rok produkcji 2015
Przebieg: 1 000 tys. km
Peugeot 208 I Hatchback 5d Facelifting 1.6 BlueHDi 100KM 74kW 2015-2019 - Oceń swoje auto
Silnik : Wyjątkowo zrywne auto
Układ elektryczny : elektronika się psuje często
Żeby sprawiedliwie ocenić napiszę, że przejechałem nim około 8000 km i mam go jako służbowy zostawiony w spadku po kimś. Więc samochód ma jakąś historię ogólnie mało mi znaną, wcześniej jeździła kobieta. Ogólnie jeżdżę Hondą Accord VIII wcześniej Nissan Note i będę do tych aut go porównywał. Tylko Nissan jest z tej klasy ale wydaje mi się adekwatne w pewnych kwestiach porównanie i do Hondy. Ogólnie auto nadaje się do miasta i tam spisuje się dobrze. Na trasy nie polecam bo jest mało wygodny, tutaj wyżej wymienione samochody oceniam znacznie wyżej. Szczegóły w kolejnych kategoriach. Słaby system audio mam wrażenie że z przed 20 lat. Ponieważ system pisze, że nie mogę wpisać przebiegu więcej jak 1000 km to podaje aktualny przebieg około 85 000 ja zrobiłem około 8000 km
Silnik, zrywny i dynamiczny jeżdżąc sam to może czasami odfrunąć :) i to jest też minus ale w stosunku do zawieszenia. Zdecydowany minus to spalanie. Nasuwa mi się porównanie do Hondy z silnikiem 2.2 L 150 KM niestety mimo zdecydowanie mniejszych gabarytów jeśli chodzi o spalanie na autostradzie przy prędkości około 140 km/h to wychodzi jak w Hondzie na mieście i trasach poza autostradowych 1 L - 1,5 L mniej. Ja oszczędności nie widzę z posiadania tak małego auta natomiast wad cały las. Spalanie producenta to tylko z górki :)
Raczej mało precyzyjna przy tym przebiegu zdarza się, że nie wchodzą biegi tak jak należy ale, też można w nim zmieniać je szybko.
To co pisałem wcześniej ten samochód przy tej mocy może odlecieć, nie trzyma w zakrętach. Porównania z Nissanem nie ma chodź tamten ma wyżej punkt ciężkości więc powinien być mniej stabilny a jest na odwrót i to bez porównania. Do Hondy nie porównuje bo to profanacja.
Nie zauważyłem nic szczególnego, jest OK
Jest ok chodź słupki z przodu są tak ułożone, ze zdarzyło mi się nie zauważyć przechodnia lub samochodu, który się wolno poruszał. Trochę zasłaniają po skosie ale ogólnie jest ok.
Wszystko jest pod ręką i w miarę pomyślane
Zaczyna wiać ciepłem po około 3-4 km w Hondzie też diesel po 1,5 km
To mały samochód wiec nie oczekuję cudów z Notem nie może się w żadnym stopniu równać wychodzi jak auto klasę niżej co najmniej.
Przeciętnie
Uważam, że jak na takie małe auto to duże, zwłaszcza, że jest awaryjny.
Z tą cenę kupiłbym coś innego
Problem z ciśnieniem w oponach ale być może to wina zakładającego System zaczyna się wieszać
Są i co chwilę coś wyjdzie

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 BlueHDi 100KM 74kW [l/100km]

Peugeot 208 I Hatchback 5d Facelifting