Ocena kierowcy - Peugeot 3008 II Crossover Facelifting

Maciek3008, 2 miesiące temu
Silnik 1.5 BlueHDi 130KM 96kW
Rok produkcji 2023
Peugeot 3008 II Crossover Facelifting  1.5 BlueHDi 130KM 96kW od 2020 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Super skrzynia z silnikiem
Auto świetnie się spisuje. Wyciszenie jest bardzo dobre a silnik przyjemnie mruczy, fotel z masażem jest super nawet na krótkim dystansie zawsze sobie włączam. Tapicerka jak i spasowanie jest na bardzo dobrym poziomie nic nie skrzypi. Jak do tej pory auto nie sprawiło żadnych problemów. Szkoda tylko że księgowi interweniowali i zabrakło w tylnych drzwiach oświetlenia ambitnego tak jak jest z przodu. Bagażnik elektryczny sprawuje się świetnie chociaż na początku uważałem to za ekstrawaganckie
Jak na razie żadnych problemów. Przyjemnie mruczy i co najważniejsze jest oszczędny bo przy łagodnym obchodzeniu się gazem łatwo zejść do ok 4 litrów a prędkość oscyluje w granicy 100 km/h bo przy takiej prędkości wskakuje ósmy bieg a obroty są na poziomie około 1500
Jest to jedna z najlepszych skrzyń japońskiej firmy i z tym wszyscy się zgadzają bardzo niska awaryjność w sumie to ja osobiście nie słyszałem żeby komuś się zepsuła. Płynna praca praktycznie nie odczuwalna zmiana biegów tylko po mruczeniu silnika można zauważyć zmiany. I jak zwykle to co ja lubię a na szczęście firma nie zrezygnowała to łopatki do zmiany biegów przy kierownicy
Jak na razie nie dochodzą żadne niepokojące odgłosy. Nic nie szarpie nie zgrzyta auto dobrze trzyma się drogi
Po rocznym użytkowaniu jest w idealnym stanie. Brak jakichkolwiek odprysków nic nie skrzypi nie trzeszczy
Bardzo dobra. Do dyspozycji w moim przypadku mam jeszcze kamery . Reflektory w wersji GT są naprawdę super ładnie świecą mają też funkcję doświetlania zakrętów
W starszym było dobrze i na szczęście tu jest tak samo. Wszystko jest tam gdzie powinno.w drzwiach jest miejsce na butelki a wnętrze jest wyściełane materiałem dzięki temu nic nie słychać
Jest lepiej niż w starszym modelu. Może dlatego że jest mniejsza szyba czołowa i dzięki temu wnętrze nie nagrzewa się tak szybko. Wentylator jest bardzo wydajny i co słabnie jest ważne to że cicho pracuje. W zimie wnętrze szybko się nagrzewa, a latem dzieki wydajnej klimatyzacji szybko się schładza i
Jest przestronnie z przodu jak i z tyłu. Nawet osoby wysokie ponad 185 cm nie będą narzekać na brak miejsca i z przodu i z tyłu
Do prędkości 110km jest super niestety przy wyższych prędkościach powoli robi się coraz głośniej nie z winy silnika bo go prawie nie słychać., a szumu przepływającego powietrza. No ale to jest przypadłość wszystkich tego typu samochodów
Jak na razie jedyne koszty to za serwis na gwarancji i paliwo. W miom przypadku jeszcze zakup dodatkowego kompletu felg aluminiowych i opon zimowych
Wiadomo każdy by chciał kupić jak najtaniej i mieć najbogatsze wyposażenie. Dlatego najlepiej kupować na początku roku bo jest taniej nawet o 40 tyś
Żadnych problemów brak jakichkolwiek usterek
Całkowicie bezawaryjny.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.5 BlueHDi 130KM 96kW [l/100km]