Ocena kierowcy - Peugeot 301 Sedan Facelifting

PIOTR S., 5 lat temu
Silnik 1.6 BlueHDI 99KM 73kW
Rok produkcji 2018
Peugeot 301 Sedan Facelifting 1.6 BlueHDI 99KM 73kW 2017-2018 - Oceń swoje auto
Inne : Bałem się trochę plastikowego wnętrza , ale Peugeot zmienił w nowej wersji nieco środek i jest dobrze .
Jest bardzo dobrze . Przed odebraniem auta trochę się obawiałem jak to będzie z codziennym użytkowaniem , ale narazie nie mam najmniejszych zastrzeżeń . Auto moim zdanie super , jak na swoją klasę . W wersji Allure bardzo fajne . Najlepsze jest to , że przy podobnej konfiguracji , bez pakietu chrom i 4 punktowego nagłośnienia , skórzanej kierownicy ładniejszego wnętrza i lepszego wyciszenia wersja Active jest tylko 600 złotych tańsza . Dla prywatnego użytkownika , chcącego mieć dość fajne , nowe auto jak najbardziej polecam ten model w tej wersji .
Bardzo oszczędny ( faktyczna średnia zużycia paliwa 4.1l/100 ) . Auto przyśpiesza dynamicznie ( a mam odniesienie , bo przesiadłem się z 607 ).
Trochę słychać przy przełączaniu biegów , ale cóż żądać od samochodu w tej klasie . Szkoda , że w dieslu nie montują automatu .
Może nie jest to klasa premium , ale sprawuje się doskonale . Drobnym minusem są delikatne drgania kierownicy generowane przez silnik przy około 1500 obr/min
Są różne gusta . Dla mnie bardzo fajna opcja dla użytkowników poszukujących niedużego sedana (u mnie było to jednym z głównych kryteriów wyboru ) . Linia ładna i bez zbędnych fajerwerków.
Wszystko widać jak należy . Lusterka boczne godne dostawczaka , ale nie za duże .
Moim zdaniem jest OK . Możenie jest to full wypas ze skórą jak w moim poprzednim aucie , ale nie daje się tego zbytnio odczuć . Drobną rysą na tym wizerunku jest umiejscowienie sterowania szybami na tunelu środkowym . Można z tym żyć .
Klimatyzacja chłodzi , ogrzewanie grzeje . Dobrałem jeszcze podgrzewane fotele . Jest jak należy .
Miejsca dla wszystkich dużo . Wygodnie mieszczą się 4 osoby , dla pięciu ( 3 pasażerów z tyłu ) może być trochę ciaśniej . Bagażnik duży .
Tu można trochę ponarzekać . Choć z drugiej strony mogą być tu odczucia nieobiektywne . Przesiadłem się z dużego auta klasy premium do pojazdu segmentu B. Jest trochę głośniej . Jednak myślę , że parę niewielkich zabiegów poprawi sytuację . Po zamontowaniu dolnej osłony silnika (plastik dostępny na allegro) sytuacja się poprawiła . Teraz czekam na maty maski i pokrywy bagażnika ( aliexpress ). Powinno bardzo pomóc.
Narazie opieram się tylko na spalaniu , ale sprawdzałem przed decyzją o zakupie ceny części zamiennych i jest OK. Prawdę mówiąc przez jakiś czas nie będzie mnie to dotyczyło , bo auto jest nowe .
W wersji Allure 1.6 BlueHdi ze praktycznie wszystkimi dodatkami ( bez nawigacji i półskóry ) z pełnym ubezpieczeniem i drugim kompletem kół ( zima ) 63 tysiące złotych to jest naprawdę dobra cena mając na uwadze fakt , że wsiadamy do pachnącego nowością auta z przebiegiem 2km ( fabryczny ) . Mogę polecić użytkownikom , którzy do szczęścia nie potrzebują pierdół , a zaoszczędzone pieniądze zawsze można wydać na inne ciekawsze rzeczy .
Narazie brak
Tym bardziej brak .