Ocena kierowcy - Peugeot 301 Sedan

Termitek, 9 lat temu
Silnik 1.6 VTi 115KM 85kW
Rok produkcji 2013
Peugeot 301 Sedan 1.6 VTi 115KM 85kW 2012-2017 - Oceń swoje auto
Auto jest naprawdę dobrze wykończone a wnętrze bardzo przytulne. Silnik 1.6 z fabrycznym LPG spisuje się znakomicie. Dużo jest miejsca w środku. Brakuje większej ilości schowków. Natomiast wynagradza to bardzo wysokim komfortem podróżowania. Miejsca w środku jest aż nad to co się oczekiwało. Plastiki są tylko twarde. Jadąc tylko samochodem nie ma się poczucia siedzenia w aucie budżetowym. Do tego pozdrowienia dala Panów z AT Garage w Łodzi gdzie byli tak sprawni, że po 3 dniach wyjechałem samochodem prosto z salonu. Naprawde obsługa lepsza niż w niejednej premium marce. Wadą jest tylko zawieszenie, które jest wygodne i zachęca do spokojnej jazdy. Co nie znaczy że źle się prowadzi. Wymaga tylko nauczenia się auta. Ogólnie jestem bardzo zadowolony. Auto kupiłem z pełną świadomości. Jako to jest moje auto prywatne. Na prawdę zachęcam do przejechanie się. Będziecie bardzo miło zaskoczeni!
Silnil 1.6 16V z fabrycznym LPG. Jeździ ładnie i zachowuje się jak typowa wolnossąca jednostka. 9.5 sekund do 100. Odpuszczam przy czerwonym polu lecz pod pedałem moc wciąż czu. Rekord to 190 na a2. Oleju ubyło przez pierwsze 500km jakieś 100ml. Dolałem i już nic nie bierze.
Pracuje łatwo tylko skok ma bardzo długo. Ale to subiektywne, bo ka lubię skrzynie delikatne gdzie nie trzeba zmieniać przełożeń jak w starze.
Zakręty pokonuje bardzie sprawnie, trochę zarzuca tyłem i wybacza wiele błędów. Oczywiście jeśli jest dobry kierownik to może ta elektronikę wyłączać. Moim zdanie powinny być tam kapcie 205/55/r15 wtedy to auto będzie zbierać lepiej. Fabryczne opony nie pozwalają ma bardziej odważne manewry
Duże szyby i lusterka, wszystko widać nie traci się koncentracni patrząc na skompo ubrane dziewczy. A jak już dziewczuyna zacznie amory tp [pdpgaslada sie na płaslp i można robi ma to an czo chuć podposoe:D
Pełna obszerna kabina. z l plastików wszystko jest ładnie spaspwame a [podróż przebiega szybko. wygofmie. Tm samochód ms uok, źe tem lyp dp
Klima szybko chłodzi i komfort jest zachowany, tylko dzwięk sprężarki czasem przeszkadza ponieważ jest głośna.
Spokojnie 4 osoby mogą komfortowo podróżować i nie czuć zmęczenia. Wygodę można porównać do merca w124. Naprawdę fajne auto na długie trasy. Po przejechaniu 1600km nie czuje się zmęczenia jak to było bp w fabii
przy wysokich prędkościach jest głośno, brakuje 6 przełożenia na autostrady. 4tys obrotów przy 140kmh to jednak jest o wiele za dużo.
Olej może jest drogi bo tp tpta; 9000 74zł za litr sw30. Natomiast zużycie nie przekracza 100ml na 5000 kilometrów. W naszym klimacie to zainwestowałbym jednak w 5w40 lub 10w40
auto tanie w zakupie z sensownym wypozasażeniem, naprawdę fajnie się jeździ. Jeździłem skodą rapid i ona nie dorastra do pięt peugotowi. Silnik świetny 190 na autosrtradzie łąpie bez problemu
brak, wszystko działą jak należy
całkowity brak, poza olejem którego trzebra było dolać przez pierwsze 3tyd. tersz jux dolewek nie wymaga:)

Usterki Peugeot 301

Peugeot 301 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu